Čo môže nahradiť difenhydramín pri liečbe alergií

Difenhydramín patrí k antihistaminikám prvej generácie. Schopný mať spazmolytické, lokálne anestetikum a stredne silné účinky na blokovanie ganglií. Hlavnou účinnou látkou je difenhydramín.

Dôležitou charakteristickou črtou lieku je jeho schopnosť vytvárať upokojujúci účinok, ktorý trochu pripomína účinok práce neuroleptických formulácií. Difenhydramín v určitých dávkach má veľmi výrazný hypnotický účinok. Okrem toho je liek známy svojimi miernymi antiemetickými účinkami..

Charakteristiky liečiva

Difenhydramín sa používa v nasledujúcich prípadoch:

  • alergie, žihľavka, senná nádcha;
  • s angioedémom, alergénnou konjunktivitídou;
  • z dávivého reflexu u žien počas tehotenstva;
  • počas vazomotorickej rinitídy, hemoragickej vaskulitídy, sérovej choroby, svrbiacej dermatózy;
  • zlepšiť spánok spôsobený chorobami mora a vzduchu;
  • z prekyslenej gastritídy a vredov.

Liečivá kompozícia má niekoľko foriem uvoľňovania:

  • biely prášok;
  • tablety (0,02; 0,03; 0,05 g);
  • sviečky - na ošetrenie detí;
  • tyčinky;
  • roztok balený v ampulkách alebo skúmavkách;
  • gélové zloženie na vonkajšie použitie, ceruzky.

Tablety difenhydramínu sa užívajú perorálne. Dávka pre dospelých pacientov na zlepšenie spánku je 50 mg v noci, na terapeutickú liečbu - od 30 do 50 mg, rozdelených na nie viac ako tri dávky. Liečebný kurz v tomto prípade trvá jeden a pol až dva týždne..

U menších pacientov sú dávky odlišné:

  • do jedného roka - 2 - 5 mg;
  • od 1 do 5 rokov - 5 - 15 mg;
  • od 5 do 12 rokov - 15 - 30 mg.

Roztok sa používa na intramuskulárne a intravenózne podanie. V prvom variante pre dospelých je dávka od 50 do 250 mg a nie viac ako 20 až 50 mg sa vstrekuje do žily kvapkaním.

Cena lieku v kioskoch lekární začína od 11 ruských rubľov a závisí od formy uvoľnenia a balenia.

Negatívne vlastnosti lieku

Okrem svojich pozitívnych vlastností má difenhydramín aj množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov:

  1. Kardiovaskulárny systém, krvotvorné orgány môžu reagovať nasledovne: zvyšuje sa pravdepodobnosť nekontrolovanej hypotenzie, tachykardie, trombocytopénie, hemolytickej anémie..
  2. Zo strany centrálneho nervového systému začína pacient pociťovať únavu, ospalosť, jeho pozornosť klesá, objavujú sa pocity nervozity, závraty, chvenie a zmätenosť. Zrak je narušený, tvoria sa záchvaty, objavuje sa tinitus.
  3. Poruchy zažívacieho systému sa prejavujú takými javmi: sucho v ústach, nevoľnosť, dávivý reflex, zápcha alebo hnačka.
  4. Dýchacie orgány môžu trpieť suchosťou sliznice nosohltanu, dýchanie je často ťažké, bronchiálne sekréty zhrubnú.

Liek môže spôsobiť potenie, fotocitlivosť, alergie, zimnicu. Okrem toho je zakázané užívať difenhydramín v akejkoľvek forme spolu s alkoholickými nápojmi. Viac o lieku sa dočítate tu.

Pretože liek môže mať narkotický účinok, uvoľňuje sa v lekárňach striktne podľa lekárskeho predpisu. Preto bude veľmi dôležité poznať analógy difenhydramínu bez lekárskeho predpisu..

Čo sa dá nahradiť

Analógmi difenhydramínu v ampulkách sú Tavegil, Suprastin, Chloropyramin. Náklady na Tavegil v ampulkách sú asi 200 rubľov. Suprastin vo forme injekcií stojí asi 150 rubľov. Chloropyramín stojí asi 130 rubľov. Ich účinná látka je odlišná, ale účinok týchto liekov je rovnaký.

Ak rozumný človek nezávisle od seba nenahradí liek, ktorý sa používa vo forme injekcií, bez odporúčania svojho ošetrujúceho lekára, potom si pacienti často sami vyberú pilulky. Aj keď je to neprijateľné, pretože môžete svojmu telu spôsobiť značné škody. Preto zvážime niekoľko hlavných analógov difenhydramínu v tabletách..

Kalmaben

Antihistaminikum. Aktívnou zložkou liečiva je difenhydramín. Dostupné vo forme bielych tabliet. Liek je určený na systémové použitie, má hypnotický a sedatívny účinok. Liek navyše eliminuje príznaky alergie. Je dobrou náhradou za difenhydramín.

U pacientov starších ako dvanásť rokov je dovolené užiť jednu tabletu perorálne, asi pol hodiny pred spaním, s dostatočným množstvom tekutiny. Terapeutický kurz môže trvať nie viac ako dva týždne. V prípade potreby môže lekár predpísať druhú liečbu. Pre rovnakú vekovú skupinu sú predpísané lieky na alergiu. Dávka v tomto prípade je 1 tableta nie viac ako trikrát denne. Liečba trvá jeden a pol - dva týždne.

Medzi najčastejšie vedľajšie účinky patrí ospalosť a porucha koncentrácie. Existuje možnosť všeobecnej slabosti, bolesti hlavy, arteriálnej hypotenzie. Niekedy je v ústnej dutine cítiť suchosť, zhoršené videnie, objavuje sa nevoľnosť a zvracací reflex, pozorujú sa odchýlky vo výdaji moču. Existujú zriedkavé prípady, keď sa alergia prejavila na povrchu kože..

V lekárňových kioskoch je liek vydávaný na lekársky predpis. Jeho cena je od 8 ruských rubľov.

Z hodnotení pacientov, ktorí užívali Kalmaben, vyplýva, že liek môže mať nasledujúci deň po užití inhibičný účinok. Toto je obzvlášť výrazné, ak bol sen krátky..

Dramina

Ďalším analógom difenhydramínu v tabletách bez lekárskeho predpisu je liek s účinnou látkou nazývanou dimenhydrinát. Liečivo vytvára antiemetický a proti nevoľnosť, ovplyvňuje syntézu acetylcholínu, eliminuje závraty, má sedatívny, antialergénny lokálny anestetický účinok..

  • prevencia alebo liečba kinetózy, morských a vzdušných chorôb;
  • pomoc pri eliminácii vznikajúcich odchýlok vo vestibulárnom aparáte;
  • eliminácia závratov, nevoľnosti;
  • používaný pri liečbe Menierovej choroby.

Pacientom od dvanástich rokov sa predpisuje 50 - 100 mg najviac trikrát denne. Pri prevencii kinetózy sa odporúča užiť rovnakú dávku pol hodiny pred cestou. Dramina sa môže užívať denne v množstve nepresahujúcom 400 mg.

Malým pacientom, ktorých veková kategória je od 1 do 6 rokov, je predpísaných od 12,5 do 25 mg lieku, ktoré sú rozdelené do troch dávok. Starším deťom sa môže podať 25-50 mg trikrát denne. Dávkovanie lieku môže nastaviť a upraviť ošetrujúci lekár. Lieky sa majú užívať pred jedlom..

Nepoužívajte Draminu u pacientov s individuálnou citlivosťou na zložky lieku, trpiacich epilepsiou, záchvatmi, dermatózami v akútnej forme, deťmi do jedného roka, ženami počas tehotenstva a dojčiacimi matkami..

Osobitná pozornosť sa musí venovať pacientom trpiacim glaukómom s uzavretým uhlom, hyperpláziou, gastrointestinálnymi vredmi, nepriechodnosťou krčnej trubice..

V prípade predávkovania sa v nose a ústach objaví pocit sucha, dýchanie sa spomalí a v mysli sa objaví zmätok. V takýchto situáciách sa odporúča urgentne opláchnuť žalúdok, vziať aktívne uhlie.

V lekárni je tento liek možné kúpiť bez lekárskeho predpisu, jeho náklady sa pohybujú od 130 ruských rubľov. Cena závisí od výrobcu a obalu.

Mnoho pacientov tvrdí, že Dramina eliminuje príznaky, ale samotnú chorobu nelieči. Pred užitím tohto lieku by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, ktorý určí správne dávkovanie..

Pri výbere toho, čo môže nahradiť difenhydramín, by ste mali v každom prípade postupovať podľa odporúčaní lekára..

Analóg difenhydramínu bez lekárskeho predpisu


Až donedávna bol jedným z najbežnejších liekov, ktorý sa používal v rôznych naliehavých prípadoch u dospelých a detí, „difenhydramín“. Jedná sa o pomerne lacný liek, ktorý účinne zmierňuje bolesť, zápal, opuchy a alergické reakcie. Difenhydramín má navyše sedatívne vlastnosti. Ale tento liek má veľa vedľajších účinkov. Preto bola v poslednej dobe prakticky opustená. Existuje názor, že je lepšie použiť nejaký analóg „difenhydramínu“, ktorý je rovnako účinný, ale bezpečnejší. Výskyt nových liekov umožnil opustiť mnohé zo starých liekov. Aj keď je v nemocnici prostredie, difenhydramín sa stále často používa na zmiernenie alergických záchvatov.

Inštrukcie na používanie

Cena, analógy a vedľajšie účinky tohto lieku sú dnes známe hlavne lekárom. V posledných rokoch je takmer nemožné kúpiť „Diphenhydramin“ v lekárni. Aj keď skôr sa používal veľmi široko, dokonca aj u malých detí. Teraz sa tento liek vyrába nielen v tabletách alebo injekčnom roztoku. Môžete použiť rektálne čapíky, suspenziu pre deti alebo externý liek na alergiu - "Psilo-balzam". Akýkoľvek analóg "difenhydramínu", rovnako ako samotná droga, je kontraindikovaný v takýchto prípadoch:

  • s peptickým vredom;
  • patológia močového mechúra;
  • epilepsia;
  • hyperplázia prostaty;
  • počas dojčenia;
  • deti do 7 mesiacov.

    Prečo sa „difenhydramín“ používa menej často

    Difenhydramín, ktorý je základom tohto lieku a jeho analógov, často nepriaznivo ovplyvňuje pacientov. Aj keď sa táto látka vylučuje z tela do 24 hodín, dokáže spôsobiť značné škody. Preto je veľmi nebezpečné užívať „Diphenhydramin“ sami, bez svedectva lekára. Zvlášť sa neodporúča používať ho pre malé deti a ľudí, ktorí potrebujú pri práci zvýšenú koncentráciu pozornosti..
    Akýkoľvek analóg „Difenhydramínu“ obsahujúci rovnaké účinné látky má nasledujúce vedľajšie účinky:

  • slabosť, ospalosť;
  • zhoršenie psychomotorických reakcií;
  • závrat, eufória;
  • nepokoj, podráždenosť;
  • kŕče, epileptické záchvaty, tras;
  • zhoršená koordinácia pohybov;
  • suché sliznice;
  • zníženie krvného tlaku;
  • poruchy srdcového rytmu.

    Ako kúpiť analóg "Difenhydramínu" bez lekárskeho predpisu

    Teraz je veľmi ťažké kúpiť tento liek v lekárni. Aj keď to stojí cent - asi 30 rubľov za 10 kusov. Čapíky a suspenzia pre deti sú o niečo nákladnejšie, je však potrebné zakúpiť si lekársky predpis. Skutočnosť, že vo veľkých dávkach má droga halucinogénny účinok a spôsobuje eufóriu, bola často užívaná drogovo závislými. Ak skutočne potrebujete kúpiť analóg "difenhydramínu" bez lekárskeho predpisu, môžete požiadať o prípravky obsahujúce rovnakú účinnú látku:

  • "Alergín";
  • "Diphenhydramine Bufus";
  • „Liekovka s difenhydramínom“;
  • „Grandim“;
  • "Psylo-balzam".

    Najlepšie je však tieto lieky neužívať samostatne. Ak skutočne potrebujete liečiť napríklad alergickú reakciu, môžete použiť bezpečnejšie antihistaminiká, ktoré majú rovnaký účinok ako „Difenhydramín“: „Zirtek“, „Claritin“, „Diazolin“, „Suprastin“ a ďalšie. A ako tabletka na spanie je najlepšie používať bylinné prípravky, ktoré obsahujú výťažky z materinej dúšky, valeriány lekárskej, mäty.

    Aký účinok má "difenhydramín"

    Tento liek patrí k antihistaminikám prvej generácie. Po vstupe do tela sa „difenhydramín“ rýchlo vstrebáva do krvi, preniká do mozgu a blokuje receptory histamínu. Vďaka tomu sa do 15-20 minút po užití lieku objaví nasledujúci účinok:

  • kŕče hladkých svalov vnútorných orgánov sú odstránené;
  • znížená priepustnosť kapilár;
  • bolesti prechádzajú;
  • nutkanie na zvracanie klesá;
  • predchádza sa alergickým reakciám;
  • svrbenie, alergická nádcha prechádza;
  • pacient sa upokojí, ľahšie zaspí.

    „Difenhydramín“ účinkuje rýchlo, preto sa v súčasnosti používa v nemocniciach na zmiernenie alergických záchvatov. Výsledok jeho aplikácie navyše trvá 10 - 12 hodín.

    Kedy je uvedené použitie „Difenhydramínu“

    Pred niekoľkými desaťročiami bola táto droga v každej rodine a často sa používala. Lekári ho predpisovali dokonca aj malým deťom. V lekárni si môžete kúpiť akýkoľvek analóg „Difenhydramínu“ v tabletách bez lekárskeho predpisu a stálo ho to cent. Tento liek je účinný v takýchto prípadoch:

  • anafylaktický šok;
  • Quinckeho edém;
  • žihľavka, senná nádcha;
  • angioedém;
  • zápal spojiviek;
  • vazomotorická rinitída;
  • dermatitída so silným svrbením;
  • chorea;
  • morská choroba;
  • nespavosť.

    Tento liek je neúčinný pri bronchospazme alergickej povahy. Na odstránenie takého útoku je lepšie použiť analóg "Difenhydramínu" - "Diazolínu". Hlavnou účinnou látkou v ňom je ďalšia zložka a pôsobenie je veľmi podobné: zmierňuje alergie a má sedatívny účinok..

    Injekčné prostriedky obsahujúce "difenhydramín"

    Najčastejšie sa tento liek teraz používa v núdzových prípadoch. Preto sa používa v nemocniciach na injekcie samotné alebo ako súčasť iných liekov. Ak potrebujete na odstránenie Quinckeho edému alebo iných závažných alergických reakcií, použite Diphenhydramin hydrochlorid, Diphenhydramin Bial, Diphenhydramin Bufus alebo jednoducho Diphenhydramin.
    Najlepším analógom „difenhydramínu“ v ampulkách je liek „Grandim“. Pomáha zmierniť záchvaty morskej choroby, sennej nádchy a rýchlejšie sa zotaviť zo zranení a popálenín. Koniec koncov, začne pôsobiť do 15 minút po podaní. V nemocnici sa tiež často používajú zmesi obsahujúce „difenhydramín“. Sú rýchle a celkom účinné..

  • Najbežnejšou zmesou je Troichatka. Zahŕňa "difenhydramín", "analgin" a "papaverín". Používa sa na zníženie tlaku a teploty, na zmiernenie bolesti po úrazoch a operáciách a v iných urgentných prípadoch. Ale v poslednej dobe čoraz častejšie v zložení tejto zmesi patrí analóg "Diphenhydramine" - "Loratadin".
  • Bojkova zmes je tiež účinným liekom. Používa sa na zmiernenie silných bolesti pri ochoreniach pohybového aparátu. Jeho hlavnými zložkami sú „Analgin“ a „Difenhydramín“. Zriedka sa nahrádzajú analógmi, pretože sú účinnejšie. Zvyšok komponentov sa pridáva v závislosti od situácie. Môže to byť "Papaverin", "Novocaine", "No-Shpa", "Proserin", vitamín B12.

    Antihistaminiká - analógy "difenhydramínu"

    Difenhydramín je jedným z prvých antihistaminík. Je súčasťou niektorých liekov na alergiu prvej generácie. Okrem "Difenhydramínu" majú "Alergín" a "Grandim" podobné zloženie. Tieto lieky majú rovnaké kontraindikácie a vedľajšie účinky ako samotný "Difenhydramín". Preto sa za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti odporúča zvoliť liek s iným zložením. Najlepším analógom „Difenhydramínu“ v tabletách je „Diazolin“. Ich pôsobenie je takmer úplne rovnaké. "Diazolin" tiež zmierňuje prejavy alergickej reakcie, uľahčuje dýchanie a odstraňuje svrbenie. Okrem toho má mierny hypnotický účinok. Preto tí, ktorí sa zvyknú zachrániť pred malátnosťou pomocou „Difenhydramínu“, si môžu kúpiť „Diazolin“. Najlepšie je však, najmä pre deti, užívať antihistaminiká druhej a tretej generácie. Sú účinnejšie a nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky. Ide o Klarotadin, Lorahexal, Telfast, Zyrtec, Fenistil a ďalšie. Ale často také lieky nemajú sedatívny účinok..

    Upokojujúce lieky - analógy "difenhydramínu"

    Ľudia dnes často trpia nespavosťou a inými poruchami spánku. Mnoho zástupcov staršej generácie je v tomto prípade zvyknutých brať difenhydramín. Páčilo sa im, že to nebolo lacné a malo to rýchly účinok. Okrem toho, že „Difenhydramín“ pomáha zaspať, zmierňuje svrbenie a bolesť. Ale teraz je tento liek takmer nemožné kúpiť. Preto sa veľa zaujíma o lekárnikov, droga má rovnaký účinok ako "Difenhydramín". Lekári zvyčajne predpisujú lieky na základe príčiny nespavosti:

  • v prípade bronchiálnej astmy upokojuje dobre zopiklón alebo somnol;
  • "Sondox" zlepšuje kvalitu spánku, upokojuje a zmierňuje svrbenie;
  • náhrada „difenhydramínu“ za normalizáciu spánku sa často považuje za „donormil“, pretože tiež blokuje histamínové receptory.

    Najlepšie je však užívať bylinné prípravky. Pôsobia mierne sedatívne a nie sú návykové. Ale medzi nimi sú aj také, ktoré obsahujú silné chemikálie. Najpopulárnejším liekom s takýmto zložením je Valemidin. Rastlinné analógy bez „difenhydramínu“ sú „Novo-Passit“, „Persen“ a ďalšie..

    Recenzie na "Difenhydramín" a jeho analógy

    Teraz existuje veľké množstvo rôznych liekov. Ale nie všetky majú rovnaký komplexný účinok ako difenhydramín. Preto tí, ktorí zažili jeho rýchly účinok na sebe, niekedy nemôžu nájsť náhradu. Najčastejšie sa najlepší analóg „Difenhydramínu“ nazýva „Diazolin“. Iné antihistaminiká nie sú také sedatívne alebo hypnotické. Preto musíte piť niekoľko liekov v prípade, že vám alergická dermatitída alebo senná nádcha nedovolia spať. Môžete si vyzdvihnúť bylinné lieky, ktoré blokujú všetky prejavy alergií a poskytujú sedáciu bez vedľajších účinkov. Ale pre každú osobu musia byť lieky vybrané individuálne..

    Analógy difenhydramínu

    Táto stránka obsahuje zoznam všetkých analógov difenhydramínu v zložení a indikáciách na použitie. Zoznam lacných analógov a môžete tiež porovnávať ceny v lekárňach.

    • Najlacnejší analóg difenhydramínu: Reslip
    • Najobľúbenejší analóg difenhydramínu: Donormil
    • ATC klasifikácia: difenhydramín
    • Aktívne zložky / zloženie: difenhydramín

    #názovCena v RuskuCena na Ukrajine
    1Reslip doxylamín
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    105 rbl--
    2Donormil doxylamín
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    115 rbl34 UAH
    3Tavegil Clemastine
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    134 rbl24 UAH
    4Valocordin-doxylamín doxylamín sukcinát
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    187 rbl--

    Pri výpočte nákladov na lacné analógy difenhydramínu sa brala do úvahy minimálna cena, ktorá bola uvedená v cenníkoch poskytovaných lekárňami

    #názovCena v RuskuCena na Ukrajine
    1Donormil doxylamín
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    115 rbl34 UAH
    2Tavegil Clemastine
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    134 rbl24 UAH
    3Normoson doxylamín sukcinát
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    ----
    4Reslip doxylamín
    Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
    105 rbl--
    päťDifenhydramín-Darnitsa difenhydramín
    Analógové zloženie a indikácia
    --8 UAH

    Tento zoznam liekových analógov je založený na štatistikách najžiadanejších liekov.

    Všetky analógy difenhydramínu

    Kompozičné analógy a indikácie na použitie

    názovCena v RuskuCena na Ukrajine
    Difenhydramín-Darnitsa difenhydramín--8 UAH

    Vyššie uvedený zoznam analógov liekov, ktorý označuje náhrady difenhydramínu, je najvhodnejší, pretože majú rovnaké zloženie účinných látok a zhodujú sa v indikáciách na použitie.

    Analógy podľa indikácie a spôsobu aplikácie

    názovCena v RuskuCena na Ukrajine
    Tavegil Clemastine134 rbl24 UAH
    Donormil doxylamín115 rbl34 UAH
    Reslip doxylamín105 rbl--
    Normoson doxylamín sukcinát----
    Valocordin-doxylamín doxylamín sukcinát187 rbl--

    Odlišné zloženie sa môže zhodovať v označení a spôsobe aplikácie

    názovCena v RuskuCena na Ukrajine
    Fenidén dimetindén maleát----
    Suprastin chloropyramin101 rbl16 UAH
    Suprostilin Chloropyramin--6 UAH
    Chloropyramin Chloropyramine56 rbl18. UAH
    Chloropyramín hydrochlorid chloropyramín--6 UAH
    Teraligén alimemazín445 rbl680 UAH
    Pipolfen prometazín640 rbl1 000 UAH
    Torecan thietylperazín1980 rbl--
    Alerza Cetirizín----
    Allertek Cetirizín--36 UAH
    Zestra pseudoefedrín, cetirizín----
    Zyrtec cetirizín70 rbl199 UAH
    Zodak cetirizín118 rbl15 UAH
    Letizén cetirizín dihydrochlorid----
    Parlazín Cetirizín41 rbl--
    Rolinóza cetirizín--70 UAH
    Cetirizín cetirizín36 rbl17 UAH
    Cetirizín Hexal Cetirizín dihydrochlorid316 rbl24 UAH
    Cetirizine Sandoz Cetirizín dihydrochlorid54 rbl260 UAH
    Cetirizín-Teva Cetirizín83 rbl45 UAH
    Cetirizín-astrafarm cetirizín--17 UAH
    Cetirinax Cetirizín----
    Cetrin cetirizín118 rbl33 UAH
    Cetrinálny cetirizín----
    Zodak Express levocetirizín dihydrochlorid232 rbl--
    Talert cetirizín dihydrochlorid----
    Cetirizín-FT cetirizín dihydrochlorid----
    Allerset cetirizín----
    Cetirizín DS Cetirizín46 RUB--
    Cetirizín-Akrikhin Cetirizín57 rbl--
    Alerzín Levocetirizín dihydrochlorid--14 UAH
    Aleron Levocetirizín dihydrochlorid--15 UAH
    Aleron neo-levocetirizín dihydrochlorid--15 UAH
    Glenzet levocetirizín124 rbl41 UAH
    Zilola levocetirizín--44 UAH
    Ksizal levocetirizín200 rbl87 UAH
    Suprastinex Levocetirizín222 rbl482 UAH
    L-Cet levocetirizín--20 UAH
    Zodak aktívny levocetirizín--15 UAH
    Cesera levocetirizín----
    Tsetrilev levocetirizín--25 UAH
    Alergolický levocetirizín dihydrochlorid--91 UAH
    Alergol-levocetirizín-dihydrochlorid----
    Allerway Levocetirizín150 rbl43 UAH
    Alergický levocetirizín dihydrochlorid--30 UAH
    Fri-al levocetirizín118 rbl78 UAH
    Levocetirizin-Teva Levocetirizín243 rbl--
    Levocetirizín Levocetirizín122 rbl--
    Ciel Dimenhydrinat----
    Dimiahydrát aviamarínu71 rbl300 UAH
    Peritol cyproheptadín4400 rbl46 UAH
    Agistam Loratadin--9 UAH
    Aleric Loratadin--12 UAH
    Aleerpriv Loratadin----
    Erolin loratadín--200 UAH
    Claridol Loratadin85 rbl--
    Clarisens Loratadin40 rbl--
    Claritin Loratadine119 rbl37 UAH
    Klarotadín loratadín----
    Lomilan Loratadin86 rbl--
    Lorahexal loratadín38 rbl--
    Lorano loratadín--26. UAH
    Lorano oudt loratadín--29. UAH
    Loratadín loratadín10 rub5 UAH
    Laura102 rbl169 UAH
    Loratadin-Darnitsa Loratadin--9 UAH
    Loratadín - zdravie Loratadín--8 UAH
    Loratadin-Stoma loratadín--5 UAH
    Loratadin-Teva Loratadín79 rbl--
    Loratadín Poľnohospodárska pôda Loratadín----
    Loratadine Stada Loratadine48 rbl--
    Loratadin-Akrikhin Loratadin53 rbl--
    Loratadin-Hemofarm Loratadin----
    Diazolín mebhydrolín6. RUBUAH 2
    Diazolín pre deti mebhydrolín--14 UAH
    Diazolin-Darnitsa mebhydrolín--4 UAH
    Diazolín-ozón mebhydrolín----
    Ketotifén Ketotifén30 rubľov3 UAH
    Ketotifen Sopharma ketotifén62 rbl19. UAH
    Ketotifén VFZ ketotifén--30 UAH
    Ketotifén-B ketotifén----
    Ketotifén-LH--3 UAH
    Semprex Acrivastin2120 rbl--
    Kestin ebastin174 rbl300 UAH
    Espa-Bastin Ebastin171 rbl--
    Altiva fexofenadín--54 UAH
    Alfast Fexofenadine----
    Tigofast 180 fexofenadín----
    Fexofast fexofenadín202 rbl73 UAH
    Telfast fexofenadín1950 rbl850 UAH
    Tigofast fexofenadín--57 UAH
    Alergo----
    Allegra hydrochlorid fexofenadínu359 rbl97 UAH
    Fexadín Fexofenadín hydrochlorid241 rbl360 UAH
    Alerix fexofenadín----
    Alergostop desloratadín----
    Alersis desloratadín--58 UAH
    Desal desloratadín141 rbl--
    Eden desloratadín--8 UAH
    Ezlor Desloratadine151 rbl--
    Eridez desloratadín--22 UAH
    Erius desloratadine240 rbl113 UAH
    Lordestín desloratadín166 rbl--
    Trexil neo desloratadín--27 UAH
    Fribris desloratadine----
    Ds-Lor----
    Desloratadín desloratadín105 rbl22 UAH
    Lordes desloratadine--64 UAH
    Eridez-Darnitsa desloratadine--28. UAH
    Alergomax--25 UAH
    Alergostop--19. UAH
    Eslotín desloratadín--124 UAH
    Blogir-3 desloratadín121 rbl--
    Desloratadín - LF desloratadín----
    Elisey desloratadín83 rbl--
    Blogir desloratadín216 rbl--
    Rupafin rupatadín371 rbl460 UAH
    Nyx--499 UAH
    Fenkarol hifenadín137 rbl34 UAH
    Nixar bilastín243 rbl82 UAH
    Gistafen sevifenadín329 rbl113 UAH
    Rinitálne homeopatické sily rôznych látok599 rbl41 UAH

    Ako nájsť lacný analóg drahého lieku ?

    Pri hľadaní lacného analógu liečiva, generika alebo synonyma, odporúčame predovšetkým venovať pozornosť zloženiu, konkrétne rovnakým účinným látkam a indikáciám na použitie. Rovnaké účinné látky liečiva naznačujú, že liečivo je synonymom liečiva, jeho farmaceutického ekvivalentu alebo farmaceutickej alternatívy. Nezabudnite však na neaktívne zložky podobných liekov, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť a účinnosť. Nezabudnite na radu lekárov, samoliečba môže poškodiť vaše zdravie, preto sa pred použitím akýchkoľvek liekov vždy poraďte s lekárom.

    Cena difenhydramínu

    Na webových stránkach nižšie nájdete ceny difenhydramínu a informujte sa o dostupnosti v neďalekej lekárni

    Pokyny pre difenhydramín


    Dávkové formy


    Výrobcovia


    PharmGroup


    Medzinárodný nechránený názov


    Postup dovolenky


    Synonymá


    Zloženie


    farmaceutický účinok


    Indikácie pre použitie


    Kontraindikácie


    Vedľajší účinok


    Interakcia


    Predávkovanie


    Spôsob podávania a dávkovanie

    Analóg tabliet Difenhydramín

    Hodnotenie difenhydramínu (tablety): 425

    Výrobca: Dalkhimpharm JSC (Rusko)
    Formuláre vydania:

    • Tablety 50 mg. 10 kusov.; Cena od 4 rubľov
    • Tablety 50 mg. 20 ks.; Cena od 9 rubľov
    Ceny difenhydramínu v lekárňach online
    Inštrukcie na používanie

    Difenhydramín je ruská náhrada za francúzsky liek, ktorý má podobnú formu uvoľňovania a farmaceutickú skupinu. Každá tableta obsahuje 50 mg. účinná látka. Denná dávka difenhydramínu závisí od veku pacienta a prejavu ochorenia, preto sa pred liečbou poraďte s odborníkom..

    Analógy liečiva difenhydramín

    Analógový je drahší od 401 rubľov.

    Výrobca: Novartis (Švajčiarsko)
    Formuláre vydania:

    • Gél, 50 g; Cena od 405 rubľov
    • Tablety 50 mg. 20 ks.; Cena od 9 rubľov
    Ceny Fenistilu v online lekárňach
    Inštrukcie na používanie

    Fenistil je švajčiarsky liek z farmaceutickej podskupiny lokálnych antihistaminík na báze dimetindénmaleátu. Používa sa na bodnutie hmyzom, ekzémy, žihľavku, svrbivé dermatózy.

    Analógový je drahší z 218 rubľov.

    Výrobca: STADA Artzneimittel AG (Nemecko)
    Formuláre vydania:

    • Gél, 20 g; Cena od 222 rubľov
    • Tablety 50 mg. 20 ks.; Cena od 9 rubľov
    Ceny Psilo-balzamu v lekárňach online
    Inštrukcie na používanie

    Psilo-balzam je antihistaminický prípravok vo forme gélu určený na miestne použitie. Prípravok je založený na difenhydramíniumchloride v dávke 0,01 g. Môže byť predpísaný na popáleniny od slnka, bodnutie hmyzom, alergické podráždenie pokožky, dermatózy, ekzémy.

    Analog je drahší od 131 rubľov.

    Výrobca: (Novartis, Švajčiarsko)
    Formuláre vydania:

    • Balenie s 10 tabletami (1 mg); Cena od 135 rubľov
    • Balenie s 20 tabletami (1 mg); Cena od 180 rubľov
    Ceny lieku Tavegil v online lekárňach
    Inštrukcie na používanie

    Tavegil je systémové antihistaminikum, ktoré sa predpisuje na liečbu liekových alergií, žihľavky, svrbenia a tiež na následky uhryznutia rôznych druhov hmyzu. K dispozícii vo forme tabliet na interné použitie.

    Analógový je drahší od 183 rubľov.

    Výrobca: Bude upresnené
    Formuláre vydania:

    • Tab. p / obol. 15 mg, 30 ks.; Cena od 187 rubľov
    • Balenie s 20 tabletami (1 mg); Cena od 180 rubľov
    Ceny Reslipu v online lekárňach
    Inštrukcie na používanie

    Dalkhimpharm OJSC (Rusko) Difenhydramín je ruská náhrada za francúzsky liek, ktorý má podobnú formu uvoľňovania a farmaceutickú skupinu. Každá tableta obsahuje 50 mg. účinná látka. Denná dávka difenhydramínu závisí od veku pacienta a prejavu ochorenia, preto sa pred liečbou poraďte s odborníkom..

    Analógový je drahší od 353 rubľov.

    Výrobca: Bristol-Myers Squibb (Francúzsko)
    Formuláre vydania:

    • Tablety 15 mg. 30 ks.; Cena od 357 rubľov
    • Balenie s 20 tabletami (1 mg); Cena od 180 rubľov
    Ceny lieku Donormil v online lekárňach
    Inštrukcie na používanie

    Donormil je francúzsky liek na vnútorné použitie, ktorý je určený na liečbu prejavov alergických reakcií. Dostupné vo forme tabliet v balení po 30 obalených tabliet.

    Difenhydramín (tablety) - analógy

    tablety (DALHIMFARM, JSC, Ruská federácia) LS-000387.

    • Inštrukcie
    • Recenzie
    • Analógy20
    • Otázky

    Zoznam analógov

    Zoznam analógov liečiva Difenhydramín (tablety, DALKHIMFARM, OJSC, Ruská federácia, LS-000387) obsahuje 20 názvov liekov obsahujúcich účinnú látku difenhydramín.

    • Lieky
    • Psilo balzam

    gél na vonkajšie použitie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intramuskulárnu injekciu

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    roztok na intravenózne a intramuskulárne podanie

    Zdieľaj túto stránku

    pozri tiež

    Prečítajte si viac o lieku Difenhydramín:

    Analóg difenhydramínu v tabletách bez lekárskeho predpisu. Analógy a ceny difenhydramínu

    Difenhydramín (Dimedrolum) je domáce antialergické činidlo, ktoré sa v lekárskej praxi používa už viac ako päťdesiat rokov. Droga patrí k prvej

    generácie antihistaminík a napriek množstvu moderných liekov si stále nachádza svoje použitie.

    Teraz sa difenhydramín používa častejšie pri ústavnej liečbe (i / m) na zmiernenie alergických reakcií, ako aj ako súčasť „triády“ (analgín 2 ml - 50%, papaverín hydrochlorid 2 ml - 2%, difenhydramín 1 ml - 1% - užívajú sa v jednej injekčnej striekačke, vstrekujú sa i / m, pomaly), indikácie na vymenovanie ktorých sú bolestivý syndróm, zvýšená telesná teplota. Tablety difenhydramínu sú predpísané zriedka kvôli vedľajším účinkom a nedostatočnej účinnosti..

    Forma na uvoľňovanie lieku: tablety, prášok (0,02; 0,05 g), ampulky s 1% roztokom, tuby pre injekčné striekačky, čapíky (pre deti), gél na vonkajšie použitie.

    Ako funguje difenhydramín?

    Má antialergický, antihistaminický, hypnotický, antiemetický účinok. Blokovaním histamínových receptorov (H1) zabraňuje rozvoju alergických reakcií, kŕčom hladkých svalov, znižuje vaskulárnu permeabilitu, eliminuje opuch tkanív, hyperémiu, svrbenie. Pôsobí spazmolyticky, lokálne anesteticky, mierne znižuje krvný tlak. Má hypnotický (sedatívny) účinok.

    Maximálna koncentrácia po užití difenhydramínu vo vnútri je po 1-3 hodinách. Metabolizmus sa vyskytuje v pečeňových bunkách. Preniká do mozgového tkaniva, placenty vylučovanej do materského mlieka. Trvanie terapeutického pôsobenia - 4-6 hodín.

    Indikácie pre použitie

    • Vasomotorická rinitída, pollinóza, alergická konjunktivitída, akútna iridocyklitída;
    • Potravinové alergie, svrbivé dermatózy, žihľavka, angioedém (Quinckeho edém);
    • Sérová choroba, kapillarotoxikóza;
    • Komplexná liečba bronchiálnej astmy, anafylaktického šoku, choroby z ožiarenia;
    • "Premedikácia" pred chirurgickým zákrokom;
    • Na poruchy spánku, parkinsonizmus, chorea, kinetózu, Menierov syndróm.

    Ako je predpísaný difenhydramín?

    Spôsob aplikácie bude podľa anotácie závisieť od veku pacienta. Dospelým sa predpisuje difenhydramín vnútri 1-3 krát denne, 30-50 mg, doba podávania - 10-15 dní. Maximálna denná dávka je 250 mg, jednorazová dávka je 100 mg. V prípade poruchy spánku - 50 mg 30 minút pred spaním. Pri kinetóze sa podáva 25 - 50 mg v intervale 4 - 6 hodín.

    Deťom vo veku 2 - 6 rokov sa podáva 12,5 - 25 mg (maximálne 75 mg / deň), deťom vo veku 6 - 12 rokov - 25 - 50 mg v intervale 6 - 8 hodín (maximálne 150 mg / deň). Intramuskulárne predpísať 50-250 mg, denná maximálna dávka - 150 mg, jednorazová dávka - 50 mg. Difenhydramínový gél sa nanáša na postihnutú pokožku niekoľkokrát denne.

    Vedľajšie účinky a kontraindikácie

    Pacienti môžu byť znepokojení všeobecnou slabosťou, zníženou pozornosťou, ospalosťou, nedostatkom koordinácie, bolesťami hlavy, podráždenosťou, hučaním v ušiach, znižovaním krvného tlaku, tachykardiou, anémiou. Môžu sa vyskytnúť aj nevoľnosť, sucho v ústach, zvracanie, zápcha, hnačky, alergické reakcie.

    • S intoleranciou liekov;
    • Pri dojčení, tehotenstve;
    • Žalúdok a dvanástnikový vred;
    • Glaukóm s uzavretým uhlom;
    • Hypertrofia prostaty;
    • Bronchiálna astma;
    • Stenóza hrdla močového mechúra;
    • Difenhydramín nie je predpísaný pre deti do 2 rokov;
    • Počas liečby nepite alkohol, zdržujte sa vedenia vozidiel.

    Príznaky predávkovania

    Môžu sa vyskytnúť ťažkosti s dýchaním, sucho v ústach, návaly tváre, nepokoj alebo depresia centrálneho nervového systému a u detí sa môžu vyskytnúť záchvaty. Je potrebné vyvolať zvracanie, prepláchnuť žalúdok, predpísať enterosorbenty (napríklad Aktívne uhlie, Enterosgel, Polysorb, Laktofiltrum). Odporúča sa symptomatická liečba.

    Je možné predpísať difenhydramín počas tehotenstva, laktácie?

    Počas tehotenstva, dojčenia sa difenhydramín nepoužíva. Riziko komplikácií pre plod a novorodenca je vysoké. Antialergické lieky novej generácie majú menej vedľajších účinkov, ale je možné ich užívať iba po konzultácii s lekárom..

    Existujú analógy difenhydramínu?

    Podobné farmakologické vlastnosti majú Tavegil, Suprastin, Pipolfen, ktoré sa tiež používajú na zmiernenie alergických reakcií. Cena analógov je oveľa vyššia ako cena difenhydramínu, ale pri ich použití existuje menej vedľajších účinkov.

    Antialergické lieky druhej a tretej generácie: Zyrtec, Erius, Cetrin, Claritin, Loratadin, sú lepšie znášané, dlhšie pôsobia, nespôsobujú ospalosť. Ich cena je vyššia ako cena difenhydramínu.

    Difenhydramín, Benadryl, Allergan B, hydrochlorid difenhydramínu, alergén, difenhydramín, restamín, diabenil.

    Ako uchovávať difenhydramín?

    Zoznam B. Skladovanie na tmavom a suchom mieste. Nepoužívajte po dátume exspirácie. Skladovacie obdobie - 5 rokov.

    Cena lieku

    Difenhydramín si môžete kúpiť na lekársky predpis (zoznam B). Priemerné náklady na liek v reťazci lekární:

    • Difenhydramín, 10 tab. 50 mg každý (balenie) - 4 - 7 rubľov;
    • Difenhydramín, ampulky č. 10, 1% -1 ml (balenie) - 20 - 24 rubľov.

    Donedávna bol jedným z najbežnejších liekov používaných v rôznych núdzových situáciách u dospelých a detí „difenhydramín“. Jedná sa o pomerne lacný liek, ktorý účinne zmierňuje bolesť, zápal, opuchy a alergické reakcie. Difenhydramín má navyše sedatívne vlastnosti. Ale tento liek má veľa vedľajších účinkov. Preto je v poslednej dobe takmer opustený. Existuje názor, že je lepšie použiť nejaký analóg „difenhydramínu“, ktorý je rovnako účinný, ale bezpečnejší. Výskyt nových liekov umožnil opustiť mnohé zo starých liekov. Aj keď je v nemocnici prostredie, difenhydramín sa stále často používa na zmiernenie alergických záchvatov.

    Inštrukcie na používanie

    Cena, analógy a vedľajšie účinky tohto lieku sú dnes známe hlavne lekárom. V posledných rokoch je takmer nemožné kúpiť „Diphenhydramin“ v lekárni. Aj keď skôr sa používal veľmi široko, dokonca aj u malých detí. Teraz sa tento liek vyrába nielen v tabletách alebo injekčnom roztoku. Môžete použiť rektálne čapíky, suspenziu pre deti alebo externý liek na alergiu - "Psilo-balzam".

    Akýkoľvek analóg "difenhydramínu", rovnako ako samotná droga, je kontraindikovaný v takýchto prípadoch:

    Prečo sa „difenhydramín“ používa menej často

    Difenhydramín, ktorý je základom tohto lieku a jeho analógov, často nepriaznivo ovplyvňuje pacientov. Aj keď sa táto látka vylučuje z tela do 24 hodín, dokáže spôsobiť značné škody. Preto je veľmi nebezpečné užívať „Diphenhydramin“ sami, bez svedectva lekára. Zvlášť sa neodporúča používať ho pre malé deti a ľudí, ktorí si pri práci vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti..

    Akýkoľvek analóg „Difenhydramínu“ obsahujúci rovnaké účinné látky má nasledujúce vedľajšie účinky:

    Ako kúpiť analóg "Difenhydramínu" bez lekárskeho predpisu

    Teraz je veľmi ťažké kúpiť tento liek v lekárni. Aj keď to stojí cent - asi 30 rubľov za 10 kusov. Čapíky a suspenzia pre deti sú o niečo nákladnejšie, je však potrebné zakúpiť si lekársky predpis. Skutočnosť, že vo veľkých dávkach má droga halucinogénny účinok a spôsobuje eufóriu, bola často užívaná drogovo závislými.

    Ak skutočne potrebujete kúpiť analóg "difenhydramínu" bez lekárskeho predpisu, môžete požiadať o prípravky obsahujúce rovnakú účinnú látku:

    • "Alergín";
    • "Diphenhydramine Bufus";
    • „Liekovka s difenhydramínom“;
    • „Grandim“;
    • "Psylo-balzam".

    Najlepšie je však tieto lieky neužívať samostatne. Ak skutočne potrebujete zastaviť napríklad alergickú reakciu, môžete použiť bezpečnejšie antihistaminiká, ktoré majú rovnaký účinok ako „Diphenhydramin“: „Zirtek“, „Claritin“, „Diazolin“, „Suprastin“ a ďalšie. A ako tabletku na spanie je najlepšie užívať bylinné prípravky obsahujúce výťažky z materinej dúšky, valeriány lekárskej, mäty.

    Aký účinok má "difenhydramín"

    Tento liek patrí k antihistaminikám prvej generácie. Po vstupe do tela sa „difenhydramín“ rýchlo vstrebáva do krvi, preniká do mozgu a blokuje receptory histamínu. Z tohto dôvodu sa do 15-20 minút po užití lieku objaví jeho účinok:

    • kŕče hladkých svalov vnútorných orgánov sú odstránené;
    • znížená priepustnosť kapilár;
    • bolesti prechádzajú;
    • nutkanie na zvracanie klesá;
    • predchádza sa alergickým reakciám;
    • svrbenie, alergická nádcha prechádza;
    • pacient sa upokojí, ľahšie zaspí.

    „Difenhydramín“ účinkuje rýchlo, preto sa v súčasnosti používa v nemocniciach na zmiernenie alergických záchvatov. Výsledok jeho aplikácie navyše trvá 10 - 12 hodín.

    Kedy je uvedené použitie „Difenhydramínu“

    Pred niekoľkými desaťročiami bola táto droga v každej rodine a často sa používala. Lekári ho predpisovali dokonca aj malým deťom. V lekárni si môžete kúpiť akýkoľvek analóg „Difenhydramínu“ v tabletách bez lekárskeho predpisu a stálo ho to cent. Tento liek je účinný v takýchto prípadoch:

    • anafylaktický šok;
    • Quinckeho edém;
    • žihľavka, senná nádcha;
    • angioedém;
    • zápal spojiviek;
    • vazomotorická rinitída;
    • dermatózy so silným svrbením;
    • chorea;
    • morská choroba;
    • nespavosť.

    Tento liek je neúčinný pri bronchospazme alergickej povahy. Na zastavenie takéhoto útoku je lepšie použiť analóg "Difenhydramínu" - "Diazolínu". Jeho hlavnou účinnou látkou je ďalšia zložka a pôsobenie je veľmi podobné: zmierňuje alergie a má sedatívny účinok.

    Injekčné prostriedky obsahujúce "difenhydramín"

    Najčastejšie sa tento liek teraz používa v núdzových prípadoch. Preto sa v nemocniciach používa na injekcie samotné alebo ako súčasť iných liekov. Ak potrebujete zastaviť Quinckeho edém alebo iné závažné alergické reakcie, naneste „Diphenhydramin Hydrochlorid“, „Diphenhydramin Injekčná liekovka“, „Diphenhydramin Bufus“ alebo jednoducho „Difenhydramín“.

    Najlepším analógom „difenhydramínu“ v ampulkách je liek „Grandim“. Pomáha zmierniť záchvaty morskej choroby, sennej nádchy a rýchlejšie sa zotaviť zo zranení a popálenín. Koniec koncov, začne konať do 15 minút po zavedení.

    V nemocnici sa tiež často používajú zmesi obsahujúce „difenhydramín“. Sú rýchle a celkom účinné..

    Antihistaminiká - analógy "difenhydramínu"

    Difenhydramín je jedným z prvých antihistaminík. Je súčasťou niektorých liekov na alergiu prvej generácie. Okrem "Difenhydramínu" majú "Alergín" a "Grandim" podobné zloženie. Tieto lieky majú rovnaké kontraindikácie a vedľajšie účinky ako samotný "Difenhydramín". Preto sa za prítomnosti individuálnej neznášanlivosti odporúča zvoliť liek s iným zložením..

    Najlepším analógom „Difenhydramínu“ v tabletách je „Diazolin“. Ich pôsobenie je takmer úplne rovnaké. "Diazolin" tiež zmierňuje prejavy alergickej reakcie, uľahčuje dýchanie a odstraňuje svrbenie. Okrem toho má mierny hypnotický účinok. Preto tí, ktorí sa zvyknú chrániť pred malátnosťou pomocou „Difenhydramínu“, si môžu kúpiť „Diazolin“.

    Najlepšie je však, najmä pre deti, užívať antihistaminiká druhej a tretej generácie. Sú účinnejšie a nemajú takmer žiadne vedľajšie účinky. Ide o Klarotadin, Lorahexal, Telfast, Zyrtec, Fenistil a ďalšie. Ale častejšie takéto lieky nemajú sedatívny účinok..

    Sedatíva - analógy "difenhydramínu"

    Ľudia dnes často trpia nespavosťou a inými poruchami spánku. Mnoho zástupcov staršej generácie je v tomto prípade zvyknutých brať difenhydramín. Páčilo sa im, že to nebolo lacné a malo to rýchly účinok. Okrem toho, že „Difenhydramín“ pomáha zaspať, zmierňuje svrbenie a bolesť. Ale teraz je tento liek takmer nemožné kúpiť. Preto sa veľa zaujíma o lekárnikov, ktorá droga má rovnaký účinok ako „Difenhydramín“.

    Lekári zvyčajne predpisujú lieky na základe príčiny nespavosti:

    • v prípade bronchiálnej astmy upokojuje dobre zopiklón alebo somnol;
    • "Sondox" zlepšuje kvalitu spánku, upokojuje a zmierňuje svrbenie;
    • náhrada „difenhydramínu“ za normalizáciu spánku sa často považuje za „donormil“, pretože tiež blokuje histamínové receptory.

    Najlepšie je však užívať bylinné prípravky. Pôsobia mierne sedatívne a nie sú návykové. Ale medzi nimi sú aj také, ktoré obsahujú silné chemikálie. Najpopulárnejším liekom s takýmto zložením je Valemidin. Rastlinné analógy bez „difenhydramínu“ sú „Novo-Passit“, „Persen“ a ďalšie..

    Difenhydramín patrí k antihistaminikám prvej generácie. Schopný mať spazmolytické, lokálne anestetikum a stredne silné účinky na blokovanie ganglií. Hlavnou účinnou látkou je difenhydramín.

    Dôležitou charakteristickou črtou lieku je jeho schopnosť vytvárať upokojujúci účinok, ktorý trochu pripomína účinok práce neuroleptických formulácií. Difenhydramín v určitých dávkach má veľmi výrazný hypnotický účinok. Okrem toho je liek známy svojimi miernymi antiemetickými účinkami..

    Charakteristiky liečiva

    Difenhydramín sa používa v nasledujúcich prípadoch:

    • z alergií;
    • s angioneurotickým edémom, alergénny;
    • z dávivého reflexu u žien počas tehotenstva;
    • počas vazomotorickej rinitídy, hemoragickej vaskulitídy, svrbenia;
    • zlepšiť spánok spôsobený chorobami mora a vzduchu;
    • z prekyslenej gastritídy a vredov.

    Liečivá kompozícia má niekoľko foriem uvoľňovania:

    • biely prášok;
    • tablety (0,02; 0,03; 0,05 g);
    • sviečky - na ošetrenie detí;
    • tyčinky;
    • roztok balený v ampulkách alebo skúmavkách;
    • gélové zloženie na vonkajšie použitie, ceruzky.

    Tablety difenhydramínu sa užívajú perorálne. Dávka pre dospelých pacientov na zlepšenie spánku je 50 mg v noci, na terapeutickú liečbu - od 30 do 50 mg, rozdelených na nie viac ako tri dávky. Liečebný kurz v tomto prípade trvá jeden a pol až dva týždne..

    U menších pacientov sú dávky odlišné:

    • do jedného roka - 2 - 5 mg;
    • od 1 do 5 rokov - 5 - 15 mg;
    • od 5 do 12 rokov - 15 - 30 mg.

    Roztok sa používa na intramuskulárne a intravenózne podanie. V prvom variante pre dospelých je dávka od 50 do 250 mg a nie viac ako 20 až 50 mg sa vstrekuje do žily kvapkaním.

    Na vonkajšie použitie sa má liek používať najviac jeden až dvakrát denne..

    Cena lieku v kioskoch lekární začína od 11 ruských rubľov a závisí od formy uvoľnenia a balenia.

    Negatívne vlastnosti lieku

    Okrem svojich pozitívnych vlastností má difenhydramín aj množstvo kontraindikácií a vedľajších účinkov:

    Liek môže spôsobiť potenie, fotocitlivosť, alergie, zimnicu. Okrem toho je zakázané užívať difenhydramín v akejkoľvek forme spolu s alkoholickými nápojmi. Môžete si prečítať viac o lieku.

    Predávkovanie týmto liekom vedie k vážnym následkom, stáva sa príčinou smrti..

    Pretože liek môže mať narkotický účinok, uvoľňuje sa v lekárňach striktne podľa lekárskeho predpisu. Preto bude veľmi dôležité poznať analógy difenhydramínu bez lekárskeho predpisu..

    Čo sa dá nahradiť

    Analógmi difenhydramínu v ampulkách sú Tavegil, Suprastin, Chloropyramin. Náklady na Tavegil v ampulkách sú asi 200 rubľov. Suprastin vo forme injekcií stojí asi 150 rubľov. Chloropyramín stojí asi 130 rubľov. Ich účinná látka je odlišná, ale účinok týchto liekov je rovnaký.

    Ak rozumný človek nezávisle od seba nenahradí liek, ktorý sa používa vo forme injekcií, bez odporúčania svojho ošetrujúceho lekára, potom si pacienti často sami vyberú pilulky. Aj keď je to neprijateľné, pretože môžete svojmu telu spôsobiť značné škody. Preto zvážime niekoľko hlavných analógov difenhydramínu v tabletách..

    Kalmaben

    Antihistaminikum. Aktívnou zložkou liečiva je difenhydramín. Dostupné vo forme bielych tabliet. Liek je určený na systémové použitie, má hypnotický a sedatívny účinok. Liek navyše eliminuje príznaky alergie. Je dobrou náhradou za difenhydramín.

    U pacientov starších ako dvanásť rokov je dovolené užiť jednu tabletu perorálne, asi pol hodiny pred spaním, s dostatočným množstvom tekutiny. Terapeutický kurz môže trvať nie viac ako dva týždne. V prípade potreby môže lekár predpísať druhú liečbu. Pre rovnakú vekovú skupinu sú predpísané lieky na alergiu. Dávka v tomto prípade je 1 tableta nie viac ako trikrát denne. Liečba trvá jeden a pol - dva týždne.

    Medzi najčastejšie vedľajšie účinky patrí ospalosť a porucha koncentrácie. Existuje možnosť všeobecnej slabosti, bolesti hlavy, arteriálnej hypotenzie. Niekedy je v ústnej dutine cítiť suchosť, zhoršené videnie, objavuje sa nevoľnosť a zvracací reflex, pozorujú sa odchýlky vo výdaji moču. Existujú zriedkavé prípady, keď sa alergia prejavila na povrchu kože..

    Zneužitie tohto lieku vedie k závislosti..

    V lekárňových kioskoch je liek vydávaný na lekársky predpis. Jeho cena je od 8 ruských rubľov.

    Z hodnotení pacientov, ktorí užívali Kalmaben, vyplýva, že liek môže mať nasledujúci deň po užití inhibičný účinok. Toto je obzvlášť výrazné, ak bol sen krátky..

    Dramina

    Ďalším analógom difenhydramínu v tabletách bez lekárskeho predpisu je liek s účinnou látkou nazývanou dimenhydrinát. Liečivo vytvára antiemetický a proti nevoľnosť, ovplyvňuje syntézu acetylcholínu, eliminuje závraty, má sedatívny, antialergénny lokálny anestetický účinok..

    • prevencia alebo liečba kinetózy, morských a vzdušných chorôb;
    • pomoc pri eliminácii vznikajúcich odchýlok vo vestibulárnom aparáte;
    • eliminácia závratov, nevoľnosti;
    • používaný pri liečbe Menierovej choroby.

    Pacientom od dvanástich rokov sa predpisuje 50 - 100 mg najviac trikrát denne. Pri prevencii kinetózy sa odporúča užiť rovnakú dávku pol hodiny pred cestou. Dramina sa môže užívať denne v množstve nepresahujúcom 400 mg.

    Malým pacientom, ktorých veková kategória je od 1 do 6 rokov, je predpísaných od 12,5 do 25 mg lieku, ktoré sú rozdelené do troch dávok. Starším deťom sa môže podať 25-50 mg trikrát denne. Dávkovanie lieku môže nastaviť a upraviť ošetrujúci lekár. Lieky sa majú užívať pred jedlom..

    Nepoužívajte Draminu u pacientov s individuálnou citlivosťou na zložky lieku, trpiacich epilepsiou, záchvatmi, dermatózami v akútnej forme, deťmi do jedného roka, ženami počas tehotenstva a dojčiacimi matkami..

    Osobitná pozornosť sa musí venovať pacientom trpiacim glaukómom s uzavretým uhlom, hyperpláziou, gastrointestinálnymi vredmi, nepriechodnosťou krčnej trubice..

    V prípade predávkovania sa v nose a ústach objaví pocit sucha, dýchanie sa spomalí a v mysli sa objaví zmätok. V takýchto situáciách sa odporúča urgentne opláchnuť žalúdok, vziať aktívne uhlie.

    V lekárni je tento liek možné kúpiť bez lekárskeho predpisu, jeho náklady sa pohybujú od 130 ruských rubľov. Cena závisí od výrobcu a obalu.

    Mnoho pacientov tvrdí, že Dramina eliminuje príznaky, ale samotnú chorobu nelieči. Pred užitím tohto lieku by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, ktorý určí správne dávkovanie..

    Pri výbere toho, čo môže nahradiť difenhydramín, by ste mali v každom prípade postupovať podľa odporúčaní lekára..

    Difenhydramínové tablety (tabletová forma) patria do skupiny antihistaminík na systémové použitie. V návode na použitie sa rozlišujú nasledujúce vlastnosti lieku:

    • Predáva sa iba na lekársky predpis
    • Počas tehotenstva: opatrne
    • Pri dojčení: opatrne

    Balenie

    Difenhydramín - oficiálny návod na použitie

    Ceny / nákupAnalogy, článkyKomentáre

    o lekárskom použití drogy

    Evidenčné číslo:

    Medzinárodný nechránený názov:

    Chemický názov: N, N-dimetyl-2- (difenylmetoxy) etylamín hydrochlorid

    Dávková forma:

    Účinná látka: difenhydramín (difenhydramín) - 0,05 g.

    Pomocné látky: mliečny cukor (laktóza), mastenec, zemiakový škrob, stearát vápenatý.

    Popis: biele ploché valcovité tablety so skosenými hranami.

    Farmakoterapeutická skupina:

    antialergické činidlo - blokátor receptora H1-histamínu.

    Blokátor H1-histamínového receptora prvej generácie. Blokuje receptory histamínu H1 a eliminuje účinky histamínu sprostredkované týmto typom receptorov. Účinok na centrálny nervový systém je spôsobený blokádou H3-histamínových receptorov v mozgu a inhibíciou centrálnych cholinergných štruktúr. Má výraznú antihistaminickú aktivitu, redukuje alebo predchádza kŕčom hladkého svalstva vyvolaným histamínom, zvýšenou permeabilitou kapilár, edémom tkaniva, svrbením a hyperémiou. Vyvoláva lokálnu anestéziu (pri perorálnom podaní dochádza k krátkodobému znecitliveniu slizníc ústnej dutiny), blokuje cholinergné receptory ganglií (znižuje krvný tlak) a centrálny nervový systém, má sedatívne, hypnotické, antiparkinsonické a antiemetické účinky. Antagonizmus s histamínom sa prejavuje vo väčšej miere vo vzťahu k lokálnym vaskulárnym reakciám pri zápaloch a alergiách ako k systémovým, t.j. zníženie krvného tlaku. U ľudí s lokálnym poškodením mozgu a epilepsiou aktivuje (aj v malých dávkach) epileptické výboje na elektroencefalograme a môže vyvolať epileptický záchvat. Sedatívne a hypnotické účinky sú výraznejšie pri opakovaných dávkach.

    Nástup účinku sa pozoruje 15-60 minút po požití, trvanie -12 hodín.

    Rýchlo sa vstrebáva v gastrointestinálnom trakte. Biologická dostupnosť je 50%. ТСmах - 2040 min (najvyššia koncentrácia sa stanoví v pľúcach, slezine, obličkách, pečeni, mozgu a svaloch). Spojenie s plazmatickými proteínmi je 98 - 99%. Preniká hematoencefalickou bariérou. Metabolizuje sa hlavne v pečeni, čiastočne v pľúcach a obličkách. Vylučuje sa z tkanív po 6 hodinách. Polčas rozpadu je 4 - 10 hodín. Počas dňa sa úplne vylučuje obličkami vo forme metabolitov konjugovaných s kyselinou glukurónovou. Významné množstvo sa vylučuje do mlieka a u dojčiat môže spôsobiť sedáciu (môže dôjsť k paradoxnej reakcii charakterizovanej nadmernou excitabilitou)..

    Indikácie pre použitie

    Alergická konjunktivitída, alergická rinitída, chronická žihľavka, svrbivé dermatózy, dermatografia, sérová choroba, pri komplexnej liečbe anafylaktických reakcií, Quinckeho edému a iných alergických stavov..

    Nespavosť, chorea, Menierov syndróm, kinetóza a vzdušná choroba, ako antiemetikum.

    Kontraindikácie

    Precitlivenosť, glaukóm so zatvoreným uhlom, hyperplázia prostaty, stenózny peptický vred žalúdka a dvanástnika, stenóza hrdla močového mechúra, bronchiálna astma, epilepsia.

    Deti do 7 rokov (pre túto liekovú formu).

    S opatrnosťou - tehotenstvo, dojčenie.

    Spôsob podávania a dávkovanie

    Vo vnútri. Dospelí a deti staršie ako 14 rokov, 25 - 50 mg (1 / 2-1 tableta) 1-3 krát denne. Najvyššia jednotlivá dávka je 100 mg, denná dávka je 250 mg. Pri nespavosti - 50 mg 20 - 30 minút pred spaním. Pri kinetóze - 25 - 50 mg každé 4 - 6 hodín, ak je to potrebné.

    Deti od 7 do 14 rokov 12,5 - 25 mg (1 / 4-1 / 2 tablety) 1-3 krát denne.

    Vedľajší účinok

    Ospalosť, sucho v ústach, znecitlivenie ústnej sliznice, závraty, tras, nevoľnosť, bolesti hlavy, celková slabosť, znížená rýchlosť psychomotorickej reakcie, fotocitlivosť, paréza akomodácie, porucha koordinácie pohybov. U detí je možný paradoxný vývoj nespavosti, podráždenosti a eufórie.

    Príznaky: depresia centrálneho nervového systému, rozvoj vzrušenia (najmä u detí) alebo depresia, rozšírené zrenice, sucho v ústach, paréza gastrointestinálneho traktu atď..

    Liečba: žiadne špeciálne antidotum. Výplach žalúdka. Ak je to potrebné, symptomatická liečba: lieky zvyšujúce krvný tlak, kyslík, intravenózne podanie tekutín nahradzujúcich plazmu.

    Nepoužívajte adrenalín a analeptiká.

    Interakcie s inými liekmi

    Zvyšuje účinok etanolu a liekov, ktoré tlmia centrálny nervový systém.

    Inhibítory monoaminooxidázy zvyšujú anticholinergnú aktivitu difenhydramínu.

    Antagonistická interakcia je zaznamenaná, keď sa podáva spolu s psychostimulanciami.

    Znižuje účinnosť apomorfínu ako emetika pri liečbe otravy.

    Zvyšuje anticholinergné účinky liekov s anticholinergickou aktivitou.

    Opatrnosť je potrebná u pacientov zapojených do potenciálne nebezpečných činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť a rýchle duševné reakcie. Počas liečby difenhydramínom sa treba vyhýbať slnečnému žiareniu a etanolu.

    O užívaní tohto lieku je potrebné informovať lekára: antiemetický účinok môže komplikovať diagnostiku apendicitídy a rozpoznať príznaky predávkovania inými liekmi..

    U detí od 7 mesiacov do 12 mesiacov sa liek môže používať vo forme prášku pripraveného v oddeleniach lekární na predpis na výrobu 3 - 5 mg 2 - 3 krát denne.

    Na 10 tabletách v blistrovom balení alebo v blistrovom balení. 2, 3 alebo 5 blistrov s návodom na použitie sú umiestnené v škatuli.

    5 rokov. Nepoužívajte liek po dátume exspirácie.

    Zoznam B. Na suchom a tmavom mieste a mimo dosahu detí.

    Výrobná spoločnosť / organizácia prijímajúca reklamácie:

    680001, Khabarovsk, st. Taškent, 22.

    Podobné videá

    Difenhydramín - oficiálny návod na použitie.

    #Lifehakiisdrugs 8: Difenhydramín a Suprastin

    Difenhydramín - indikácie na použitie

    2 tablety difenhydramínu!

    Blokátor histamínových Hi receptorov. Má antialergickú aktivitu, má lokálne anestetikum, spazmolytický a mierne blokuje gangliá. Ak sa užíva perorálne, spôsobuje sedatívny a hypnotický účinok, má mierny antiemetický účinok a tiež má centrálnu anticholinergnú aktivitu..

    Pri vonkajšej aplikácii má antialergický účinok.

    Rýchlo sa vstrebáva z gastrointestinálneho traktu. Biologická dostupnosť je 50%. C max sa dosiahne po 20 - 40 minútach (najvyššia koncentrácia sa stanoví v pľúcach, slezine, obličkách, pečeni, mozgu a svaloch). Väzba na plazmatické bielkoviny - 98-99%. Preniká do BBB. Metabolizuje sa hlavne v pečeni, čiastočne v pľúcach a obličkách. T 1/2 - 4 - 10 hodín.V priebehu dňa sa úplne vylučuje obličkami vo forme metabolitov konjugovaných s kyselinou glukurónovou. Významné množstvo sa vylučuje do mlieka a u dojčiat môže spôsobiť sedáciu (môže dôjsť k paradoxnej reakcii charakterizovanej nadmernou excitabilitou)..

    Alergické reakcie (žihľavka, senná nádcha, angioedém), alergická konjunktivitída, vazomotorická rinitída, hemoragická vaskulitída, sérová choroba, svrbivé dermatózy, poruchy spánku (monoterapia alebo v kombinácii s hypnotikami), chorea, morská choroba a choroba zo vzduchu, syndróm zvracania, premedikácia.

    Dospelí vo vnútri - 30-50 mg 1-3 krát / deň. Priebeh liečby je 10-15 dní. Ako hypnotikum - 50 mg pred spaním. In / m - v dávkach 50-250 mg; intravenózna kvapka - 20 - 50 mg.

    Ak sa užívajú perorálne, jednorazové dávky pre deti do 1 roka - 2 - 5 mg; od 2 do 5 rokov - 5-15 mg; od 6 do 12 rokov - 15-30 mg.

    Aplikuje sa externe 1-2 krát / deň.

    Možno: krátkodobá necitlivosť sliznice ústnej dutiny, ospalosť, celková slabosť, zníženie rýchlosti psychomotorickej reakcie; u detí je možný paradoxný vývoj nespavosti, podráždenosti a eufórie.

    Zriedkavo: závraty, bolesti hlavy, sucho v ústach, nevoľnosť, fotocitlivosť, paréza akomodácie, zhoršená koordinácia pohybov, tremor.

    Kontraindikácie pre použitie

    Glaukóm s uzavretým uhlom, hypertrofia prostaty, stenózne vredy žalúdka a dvanástnika, stenóza hrdla močového mechúra, bronchiálna astma, epilepsia, precitlivenosť na difenhydramín..

    Aplikácia počas tehotenstva a laktácie

    Počas tehotenstva a laktácie (počas dojčenia) sa difenhydramín používa opatrne, podľa prísnych indikácií v prípadoch, keď očakávaný terapeutický účinok pre matku preváži potenciálne riziko pre plod alebo dojča.

    Pri súčasnom použití zvyšuje účinok etanolu a liekov, ktoré tlmia centrálny nervový systém.

    Pri súčasnom použití inhibítory MAO zvyšujú anticholinergnú aktivitu difenhydramínu.

    Antagonistická interakcia je zaznamenaná, keď sa podáva spolu s psychostimulanciami.

    Znižuje účinnosť apomorfínu ako emetika pri liečbe otravy. Zvyšuje anticholinergné účinky liekov s anticholinergickou aktivitou.

    Difenhydramín sa používa s opatrnosťou počas tehotenstva a laktácie..

    Počas liečby by človek nemal byť vystavený slnečnému žiareniu, mal by sa vyhýbať alkoholu.

    Vplyv na schopnosť viesť vozidlá a používať mechanizmy

    Používajte opatrne u pacientov zapojených do potenciálne nebezpečných činností vyžadujúcich zvýšenú pozornosť a rýchle psychomotorické reakcie.