Analógy Cetrinu

Táto stránka obsahuje zoznam všetkých analógov tsetrínu podľa zloženia a indikácií na použitie. Zoznam lacných analógov a môžete tiež porovnávať ceny v lekárňach.

  • Najlacnejší analóg Cetrinu: Cetirizín
  • Najobľúbenejší Cetrinov analóg: Fri-al
  • ATC klasifikácia: cetirizín
  • Aktívne zložky / zloženie: cetirizín

#názovCena v RuskuCena na Ukrajine
1Cetirizín cetirizín
Analógové zloženie a indikácia
36 rbl17 UAH
2Parlazín Cetirizín
Analógové zloženie a indikácia
41 rbl--
3Cetirizín DS Cetirizín
Analógové zloženie a indikácia
46 RUB--
4Cetirizine Sandoz Cetirizín dihydrochlorid
Analógové zloženie a indikácia
54 rbl260 UAH
päťCetirizín-Akrikhin Cetirizín
Analógové zloženie a indikácia
57 rbl--

Pri výpočte nákladov na lacné analógy Tsetrinu sa brala do úvahy minimálna cena, ktorá sa nachádzala v cenníkoch poskytovaných lekárňami

#názovCena v RuskuCena na Ukrajine
1Fri-al levocetirizín
Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
118 rbl78 UAH
2Zodak cetirizín
Analógové zloženie a indikácia
118 rbl15 UAH
3Ksizal levocetirizín
Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
200 rbl87 UAH
4Suprastinex Levocetirizín
Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
222 rbl482 UAH
päťAllerway Levocetirizín
Analógový podľa indikácie a spôsobu aplikácie
150 rbl43 UAH

Tento zoznam liekových analógov je založený na štatistikách najžiadanejších liekov.

Všetky analógy Cetrinu

Kompozičné analógy a indikácie na použitie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Alerza Cetirizín----
Allertek Cetirizín--36 UAH
Zestra pseudoefedrín, cetirizín----
Zyrtec cetirizín70 rbl199 UAH
Zodak cetirizín118 rbl15 UAH
Letizén cetirizín dihydrochlorid----
Parlazín Cetirizín41 rbl--
Rolinóza cetirizín--70 UAH
Cetirizín cetirizín36 rbl17 UAH
Cetirizín Hexal Cetirizín dihydrochlorid316 rbl24 UAH
Cetirizine Sandoz Cetirizín dihydrochlorid54 rbl260 UAH
Cetirizín-Teva Cetirizín83 rbl45 UAH
Cetirizín-astrafarm cetirizín--17 UAH
Cetirinax Cetirizín----
Cetrinálny cetirizín----
Zodak Express levocetirizín dihydrochlorid233 rbl--
Talert cetirizín dihydrochlorid----
Cetirizín-FT cetirizín dihydrochlorid----
Allerset cetirizín----
Cetirizín DS Cetirizín46 RUB--
Cetirizín-Akrikhin Cetirizín57 rbl--

Vyššie uvedený zoznam liekových analógov, ktorý označuje náhrady lieku Cetrin, je najvhodnejší, pretože majú rovnaké zloženie aktívnych zložiek a zhodujú sa v indikáciách na použitie.

Analógy podľa indikácie a spôsobu aplikácie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Alerzín Levocetirizín dihydrochlorid--14 UAH
Aleron Levocetirizín dihydrochlorid--15 UAH
Aleron neo levocetirizín dihydrochlorid--15 UAH
Glenzet levocetirizín124 rbl41 UAH
Zilola levocetirizín--44 UAH
Ksizal levocetirizín200 rbl87 UAH
Suprastinex Levocetirizín222 rbl482 UAH
L-Cet levocetirizín--20 UAH
Zodak aktívny levocetirizín--15 UAH
Cesera levocetirizín----
Cetrillev levocetirizín--25 UAH
Alergolický levocetirizín dihydrochlorid--91 UAH
Alergol-levocetirizín dihydrochlorid----
Allerway Levocetirizín150 rbl43 UAH
Alergický levocetirizín dihydrochlorid--30 UAH
Fri-al levocetirizín118 rbl78 UAH
Levocetirizin-Teva Levocetirizín243 rbl--
Levocetirizín Levocetirizín122 rbl--

Odlišné zloženie sa môže zhodovať v označení a spôsobe aplikácie

názovCena v RuskuCena na Ukrajine
Difenhydramín difenhydramín3 rblUAH 2
Difenhydramín-Darnitsa difenhydramín--8 UAH
Tavegil Clemastine134 rbl24 UAH
Donormil doxylamín115 rbl34 UAH
Reslip doxylamín105 rbl--
Normoson doxylamín sukcinát----
Valocordin-doxylamín doxylamín sukcinát187 rbl--
Fenidén dimetindén maleát----
Suprastin chloropyramin101 rbl16 UAH
Suprostilin Chloropyramin--6 UAH
Chloropyramín Chloropyramín54 rbl18. UAH
Chloropyramín hydrochlorid chloropyramín--6 UAH
Teraligén alimemazín445 rbl680 UAH
Pipolfen prometazín640 rbl1 000 UAH
Torecan thietylperazín1980 rbl--
Ciel Dimenhydrinat----
Dimiahydrát aviamarínu71 rbl300 UAH
Peritol cyproheptadín4400 rbl46 UAH
Agistam Loratadin--9 UAH
Aleric Loratadin--12 UAH
Aleerpriv Loratadin----
Erolin loratadín--200 UAH
Claridol Loratadin85 rbl--
Clarisens Loratadin40 rbl--
Claritin Loratadine119 rbl37 UAH
Klarotadín loratadín----
Lomilan Loratadin86 rbl--
Lorahexal loratadín38 rbl--
Lorano loratadín--26. UAH
Lorano oudt loratadín--29. UAH
Loratadín loratadín10 rub5 UAH
Laura101 rbl169 UAH
Loratadin-Darnitsa Loratadin--9 UAH
Loratadín - zdravie Loratadín--8 UAH
Loratadin-Stoma loratadín--5 UAH
Loratadin-Teva Loratadín79 rbl--
Loratadín Poľnohospodárska pôda Loratadín----
Loratadine Stada Loratadine48 rbl--
Loratadin-Akrihin Loratadin53 rbl--
Loratadin-Hemofarm Loratadin----
Diazolín mebhydrolín6. RUBUAH 2
Diazolín pre deti mebhydrolín--14 UAH
Diazolin-Darnitsa mebhydrolín--4 UAH
Diazolín-ozón mebhydrolín----
Ketotifén Ketotifén30 rubľov3 UAH
Ketotifen Sopharma ketotifén62 rbl19. UAH
Ketotifén VFZ ketotifén--30 UAH
Ketotifén-B ketotifén----
Ketotifén-LH--3 UAH
Semprex Acrivastin2120 rbl--
Kestin ebastin174 rbl300 UAH
Espa-Bastin Ebastin171 rbl--
Altiva fexofenadín--54 UAH
Alfast Fexofenadine----
Tigofast 180 fexofenadín----
Fexofast fexofenadín202 rbl73 UAH
Telfast fexofenadín1950 rbl850 UAH
Tigofast fexofenadín--57 UAH
Alergo----
Allegra hydrochlorid fexofenadínu359 rbl97 UAH
Fexadín Fexofenadín hydrochlorid241 rbl360 UAH
Alerix fexofenadín----
Alergostop desloratadín----
Alersis desloratadín--58 UAH
Desal desloratadín141 rbl--
Eden desloratadín--8 UAH
Ezlor Desloratadine151 rbl--
Eridez desloratadín--22 UAH
Erius desloratadine240 rbl113 UAH
Lordestín desloratadín166 rbl--
Trexil neo desloratadín--27 UAH
Fribris desloratadine----
Ds-Lor----
Desloratadín desloratadín105 rbl22 UAH
Lordes desloratadine--64 UAH
Eridez-Darnitsa desloratadine--28. UAH
Alergomax--25 UAH
Alergostop--19. UAH
Eslotín desloratadín--124 UAH
Blogir-3 desloratadín121 rbl--
Desloratadín-LF desloratadín----
Elisey desloratadín83 rbl--
Blogir desloratadín216 rbl--
Rupafin rupatadín371 rbl460 UAH
Nyx--499 UAH
Fenkarol hifenadín137 rbl34 UAH
Nixar bilastín243 rbl82 UAH
Gistafen sevifenadín329 rbl113 UAH
Rinitálne homeopatické potencie rôznych látok599 rbl41 UAH

Ako nájsť lacný analóg drahého lieku ?

Pri hľadaní lacného analógu liečiva, generika alebo synonyma, odporúčame predovšetkým venovať pozornosť zloženiu, konkrétne rovnakým účinným látkam a indikáciám na použitie. Rovnaké účinné látky liečiva naznačujú, že liečivo je synonymom liečiva, jeho farmaceutického ekvivalentu alebo farmaceutickej alternatívy. Nezabudnite však na neaktívne zložky podobných liekov, ktoré môžu ovplyvniť bezpečnosť a účinnosť. Nezabudnite na radu lekárov, samoliečba môže poškodiť vaše zdravie, preto sa pred použitím akýchkoľvek liekov vždy poraďte s lekárom.

Cetrinova cena

Na webových stránkach nižšie nájdete ceny lieku Cetrin a informácie o dostupnosti získate v neďalekej lekárni

Inštrukcia Cetrin

o použití lieku na lekárske použitie

Registračné číslo: P N013283 / 01

Obchodný názov lieku: Cetrin ®

Medzinárodný nechránený názov lieku: cetirizín.

Dávková forma: filmom obalené tablety.

Zloženie

Každá filmom obalená tableta obsahuje:

Účinná látka: cetirizín dihydrochlorid 10 mg.

Pomocné látky: laktóza 106,5 mg, kukuričný škrob 65 mg, povidón (K-30) 2 mg, stearan horečnatý 1,5 mg;

Obal filmu: hypromelóza 3,3 mg, makrogol 6000 0,661 mg, oxid titaničitý 0,706 mg, mastenec 1,183 mg, kyselina sorbová 0,05 mg, polysorbát 80 0,05 mg, dimetikón 0,05 mg.

Farmakoterapeutická skupina: antialergikum - H1-blokátor histamínových receptorov.

ATX kód: R06AE07.

Farmakologické vlastnosti

Farmakodynamika

Konkurenčný antagonista histamínu, metabolit hydroxyzínu, blokuje H1-histamínové receptory. Zabraňuje vývoju a podporuje priebeh alergických reakcií, má protisvrbivé a antiexudatívne účinky. Ovplyvňuje skoré štádium alergických reakcií, obmedzuje uvoľňovanie zápalových mediátorov v „neskorom“ štádiu alergickej reakcie, znižuje migráciu eozinofilov, neutrofilov a bazofilov. Znižuje kapilárnu permeabilitu, zabraňuje rozvoju opuchov tkanív, zmierňuje kŕče hladkých svalov.

Eliminuje kožné reakcie na zavedenie histamínu, špecifických alergénov, ako aj ochladzovanie (pri studenej žihľavke). Znižuje bronchokonstrikciu vyvolanú histamínom pri ľahkej bronchiálnej astme.

Prakticky žiadny anticholinergný a antiserotonínový účinok.

V terapeutických dávkach prakticky nespôsobuje sedáciu. Začiatok účinku po jednorazovej dávke 10 mg cetirizínu - 20 minút, trvá viac ako 24 hodín.Na pozadí liečby sa tolerancia k antihistaminickému účinku cetirizínu nevyvinie. Po ukončení liečby účinok pretrváva až 3 dni.

Farmakokinetika

Rýchlo sa vstrebáva z gastrointestinálneho traktu, čas na dosiahnutie maximálnej koncentrácie (TCmax) po perorálnom podaní - asi 1 hodinu. Jedlo neovplyvňuje úplnosť absorpcie (AUC), ale predlžuje sa o 1 hodinu TCmax a znižuje hodnotu maximálnej koncentrácie (Cmax) o 23%.

V malom množstve sa metabolizuje v pečeni O-dealkyláciou za vzniku farmakologicky neaktívneho metabolitu (na rozdiel od iných H1-histamínové receptory, metabolizované v pečeni za účasti systému cytochrómu P.450). Cetirizín sa nekumuluje. Asi 2/3 liečiva sa vylučuje nezmenené obličkami a asi 10% - stolicou.

Systémový klírens - 53 ml / min. Polčas rozpadu (T.1/2) u dospelých - 10 hodín, u detí vo veku 6–12 rokov - 6 hodín, 2–6 rokov - 5 hodín, 0,5–2 rokov - 3,1 hodiny.1/2 zvyšuje sa o 50%, systémový klírens klesá o 40% (znížená funkcia obličiek).

Preniká do materského mlieka.

Indikácie pre použitie

- sezónna a celoročná alergická nádcha;

- pollinóza (senná nádcha);

- žihľavka, vrátane chronickej idiopatickej žihľavky;

- svrbivé alergické dermatózy (atopická dermatitída, neurodermatitída);

- angioneurotický edém (Quinckeho edém).

Kontraindikácie

- precitlivenosť (vrátane na hydroxyzín);

- tehotenstvo, obdobie laktácie;

- deti do 6 rokov (pre túto liekovú formu).

Opatrne

Chronické zlyhanie obličiek (mierna a závažná závažnosť - je potrebná úprava dávkovacieho režimu), vysoký vek (pravdepodobne znížená glomerulárna filtrácia).

Spôsob podávania a dávkovanie

Tablety sa bez ohľadu na jedlo, bez žuvania, zapijú 200 ml vody.

Dospelí - 10 mg (1 tab.) 1-krát denne alebo 5 mg (1/2 tab.) 2-krát denne.

Deti staršie ako 6 rokov - 5 mg (1/2 tab.) 2-krát denne alebo 10 mg (1 tab.) 1-krát denne.

U pacientov so zníženou funkciou obličiek (klírens kreatinínu 30–49 ml / min) je predpísaných 5 mg / deň (1/2 tab.), Pri ťažkom chronickom zlyhaní obličiek (klírens kreatinínu 10–30 ml / min) - 5 mg / deň ( 1/2 tab.) Každý druhý deň.

Vedľajší účinok

Cetrin ® je zvyčajne dobre znášaný. V niektorých prípadoch možné: ospalosť, sucho v ústach; zriedkavo - bolesť hlavy, závraty, migréna, nepríjemné pocity v gastrointestinálnom trakte (dyspepsia, bolesti brucha, plynatosť), alergické reakcie (angioedém, vyrážka, žihľavka, svrbenie).

Interakcie s inými liekmi a iné formy interakcie

Farmakokinetické interakcie s pseudoefedrínom, cimetidínom, ketokonazolom, erytromycínom, azitromycínom, diazepamom a glipizidom sa nezistili..

Súbežné podávanie s teofylínom (400 mg / deň) vedie k zníženiu celkového klírensu cetirizínu (kinetika teofylínu sa nemení)..

Myelotoxické lieky zvyšujú prejavy hematotoxicity lieku.

špeciálne pokyny

Ak sa dávka prekročí 10 mg / deň, schopnosť rýchlej reakcie sa môže zhoršiť.

V odporúčaných dávkach nezvyšuje účinok etanolu (s koncentráciou nepresahujúcou 0,8 g / l), odporúča sa ho však počas liečby nepoužívať..

Počas liečby je potrebné postupovať opatrne pri vedení vozidiel a iných potenciálne nebezpečných činnostiach, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti a rýchlosť psychomotorických reakcií.

Uvoľnite formulár

Filmom obalené tablety, 10 mg. 10 tabliet v PVC / hliníkovom blistri.

2 alebo 3 blistre spolu s návodom na použitie sú zabalené v kartónovej škatuli.

Podmienky skladovania

Na suchom mieste pri teplote nepresahujúcej 25 ° С..

Držte mimo dosahu detí!

Čas použiteľnosti

Nepoužívajte po dátume exspirácie uvedenom na obale.

Podmienky výdaja z lekární

Výrobca

Dr. Reddy's Laboratories Ltd.

Hyderabad, Andhra Pradesh, India.

Adresa výrobného miesta

Pozemky 42, 45 a 46, Bachupalli Village, Qutbullapur Mandal, okres Ranga Reddy, Andhra Pradesh, India.

2. Buddy, Village Khol, Buddy, okres Solan - 173205, Himáčalpradéš, India.

Reklamácie spotrebiteľov by sa mali posielať na adresu:

Zastúpenie spoločnosti "Dr. Reddy's Laboratories Ltd.":

115035, Moskva, Ovchinnikovskaya nab., 20, budova 1

Lacné analógy Cetrinu pre dospelých a deti a porovnanie ich účinnosti

Cetrin je liek zo skupiny antihistaminík, ktorý eliminuje príznaky alergií ako svrbenie, kýchanie, nadmerné slzenie u detí a dospelých..

Na rozdiel od lacnejších analógov 1. generácie, Tsetrin účinkuje selektívne a prejavuje výrazné antialergické vlastnosti bez toho, aby brzdil fungovanie centrálneho nervového systému..

Tento liek sa používa na odstránenie príznakov alergie od 2 rokov: lieková forma je určená predovšetkým pre deti - sirup na vnútorné použitie. Pre dospelých sa odporúčajú tablety.

Tsetrin je predstaviteľom druhej generácie antialergických liekov, ktoré sa vyznačujú nasledujúcimi vlastnosťami:

  • Menej sedatívny účinok na centrálny nervový systém.
  • Selektívny účinok na receptory.
  • Nežiaduce reakcie vo forme ospalosti a iných vedľajších účinkov sú menej výrazné ako pri použití liekov 1. generácie.
  • Zároveň sa v menšej miere prejavujú aj antihistaminické vlastnosti v porovnaní so zástupcami 1. generácie..

Liečivo je ceterizín, ktorý blokuje histamín, ktorý vyvoláva alergické reakcie vo forme svrbenia, opuchu, vyrážky, začervenania..

Obsah účinnej látky v 1 tablete je 10 mg, v 1 ml sirupu - 1 mg. Výrobcom je indická farmaceutická spoločnosť Dr. Reddis.

Indikácie na použitie a dávkovanie

Užívanie sirupu a tabliet je indikované u pacientov s:

  • Bronchiálna astma.
  • Eczeme.
  • Svrbenie spôsobené akýmkoľvek ochorením (okrem cholestázy).
  • Dermatóza sprevádzaná intenzívnym svrbením: s neurodermatitídou, atopickou dermatitídou.
  • Sezónna a celoročná nádcha.
  • Alergická konjunktivitída.
  • Pollinóza.
  • Quinckeho edém.
  • Úle akéhokoľvek pôvodu.

Liek sa používa bez ohľadu na príjem potravy, zapije sa vodou. Sirup je povolený pre pacientov od 2 rokov a tablety od 6 rokov.

Účinná látka účinkuje dlho, preto stačí liek užívať raz denne, pred spaním.

Počas liečby Cetrinom je zakázané piť alkohol. Odporúča sa tiež zdržať sa činností, ktoré si vyžadujú zvýšenú koncentráciu pozornosti..

TabletySirup
  • 6 - 12 rokov: každá po 0,5 tablety.
  • Dospelí vo veku 12 rokov: 1 tableta.
  • Pacienti so zlyhaním obličiek: 0,5 tablety.
  • 2-6 rokov: 5 ml Cetrinu 1 krát denne. Pri zlej tolerancii vysokých dávok je príjem sirupu rozdelený na 2 rovnaké časti: ráno a večer, každá po 2,5 ml.
  • 6 rokov dospelí: 10 ml raz za 24 hodín. Podľa potreby je možné dávku rozdeliť aj na niekoľko dávok počas dňa..
  • Pri znížení funkcie obličiek sa sirup užíva 5 ml denne.
  • Pri závažnom zlyhaní obličiek: 5 ml každý druhý deň.

Priemerná doba používania - do 1 mesiaca.

Pri transformácii alergií na chronickú formu môže lekár odporučiť dlhší príjem Cetrinu (až šesť mesiacov).

Liek nie je určený na samoliečbu, je potrebná predchádzajúca konzultácia s lekárom.

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

V návode na použitie sa uvádza, že Cetrin sa neodporúča používať v prípade intolerancie liečiva, počas tehotenstva a dojčenia..

Je tiež potrebné vziať do úvahy vekové obmedzenia pre každú z liekových foriem..

Zoznam lacnejších štrukturálnych analógov

Náklady na Tsetrin v apríli 2018 sú tvorené takto:

  1. Tablety 10 mg, 20 ks. - od 160 rubľov.
  2. Tablety 10 mg, 30 ks. - od 240 rubľov.

Zoznam cenovo prijateľnejších generík drogy:

  • "Cetirizin" (tab. Replekpharm) je lacnejší ruský analóg, od 50 rubľov. pre 20 ks.
  • "Cetirizin-Teva" - od 110 rubľov. pre 20 ks.
  • "Cetirizín" (vrchol) - od 110 rubľov. pre 20 ks.
  • "Cetirizín" (Sandoz) - analóg lacnejší ako Cetrin, od 70 rubľov. pre 10 ks.
  • "Letizen" - od 100 rubľov. pre 10 ks.
  • "Cetirizin DS" (Vietnam) - lacná náhrada, od 70 rubľov. pre 10 ks.

Zoznam lacných náhrad s inou účinnou látkou

Ako lacnejšie analógy tsetrínu s inými účinnými látkami môže lekár navrhnúť použitie:

GeneráciaObchodné meno
Ja
  • Suprastin;
  • "Tavegil";
  • Diazolin;
  • "Diazolin".
II
  • "Loratadin".
III
  • Fexofast;
  • Desloratadín;
  • "Ketotifén";
  • „Desal“.

Pri výbere vhodného lieku je potrebné dbať na vekové obmedzenia, znášanlivosť liekov, účinnú látku a jej koncentráciu.

Odporúča sa uprednostniť antihistaminiká novej (3.) generácie, ktoré sú lepšie tolerované, nespôsobujú závislosť, drogovú závislosť.

Pacienti s anamnézou iných chorôb (najmä chronických) by mali venovať pozornosť možnej liekovej interakcii antihistaminika s účinnými látkami liekov iných farmakologických skupín..

Cetrin náhradné lieky pre deti

Ako analógy tsetrínu pre deti môže pediatr odporučiť použitie kvapiek na vnútorné podávanie s rovnakou účinnou látkou:

  • "Zodak" - od 200 rubľov. pre 30 ml;
  • Sandoz nemeckej výroby "Cetirizine" - od 235 rubľov. pre 20 ml;
  • Parlazin - od 266 rubľov na 20 ml;
  • "Zirtek" - od 328 rubľov na 10 ml.

Odporúča sa diskutovať o možnosti použitia sirupov ako náhrady za inú účinnú látku:

  • "Erius" (485 rubľov na 60 ml);
  • Loratadín (125 rubľov na 100 ml);
  • Claritin (239 rubľov na 60 ml);
  • a kvapky "Fenistil" (417 rubľov za 20 ml).

Cetrin alebo Loratadin

Loratadín - ako Cetrin, 2-generačný liek, ale s inou účinnou látkou, ktorý sa používa na sezónnu alergickú nádchu, zápal spojiviek, žihľavku, opuchy.

Pomáha eliminovať alergie spôsobené jedlom, dermatózami. Na liečbu sa používa sirup, dospelým sa odporúča užívať bežné alebo rozpustné tablety.

Liek účinkuje po 15 minútach a zostáva účinný po dobu 24 hodín. Recepcia sa vykonáva raz denne.

Loratadín má viac liekových foriem ako Ceterizin, čo vám umožňuje zvoliť správny liek pre každú kategóriu pacientov, ale neodporúča sa užívať analóg počas tehotenstva.

Ak je to potrebné, užívanie počas dojčenia by malo prestať dojčiť.

Súčasné podávanie lieku s alkoholickými nápojmi a niektorými antibiotikami (erytromycín a
Rifampicín) nie je zakázaný, ale znižuje antialergický účinok tabliet.

Ak pacient nechce platiť viac, mal by sa uprednostniť Loratadin - je to polovičná cena lieku Tsetrin.

Zodak alebo Tsetrin - čo je lepšie?

Zodak je liek, ktorý sa vyrába v Českej republike, je to presný štrukturálny analóg lieku Cetrin.

Obe antihistaminiká sú zástupcami 2. generácie, nevyvolávajú vývoj nežiaducich vedľajších reakcií vo forme ospalosti a depresie centrálneho nervového systému..

Zoznam indikácií, kontraindikácií a nežiaducich vedľajších reakcií na lieky je podobný, skôr ako začnete používať, musíte starostlivo preštudovať pokyny.

Zodak sa dodáva vo forme kvapiek, tabliet a sirupu na vnútorné použitie. Liek je predpísaný na alergickú nádchu, dermatózy, žihľavku, sennú nádchu.

Terapeutický účinok sa rozvinie do 20 minút a trvá 24 hodín. Na rozdiel od Tsetrinu je Zodak (vo forme kvapiek) povolený pre deti od 1 roka.

Ak pacient alebo lekár odmietne použiť antihistaminiká indickej výroby, bude uprednostnený európsky analóg - Zodak. Recenzie o liekoch sú väčšinou pozitívne, odporúča sa zveriť výber vhodného lieku lekárovi.

Zyrtec alebo Tsetrin

Zyrtec je originálny švajčiarsky liek na báze cetirizínu, podobný lieku Cetrin. Lieky majú podobné zloženie a indikácie na použitie.

Zyrtec je dostupný v tabletách a kvapkách na perorálne podanie. Na rozdiel od Cetrinu nie je uvedená lieková forma vo forme sirupu.

Vlastnosti pôsobenia tabliet a kvapiek Zyrtec:

  • Účinná látka zabraňuje rozvoju alergických reakcií a uľahčuje ich priebeh.
  • Preukazuje protisvrbivé a antiexudatívne vlastnosti, ovplyvňuje vývoj „skorého“ štádia alergickej reakcie závislej od histamínu.
  • Neumožňuje uvoľnenie zápalových mediátorov v „neskorých“ štádiách alergie.
  • Pomáha eliminovať kožné reakcie na histamín, zmierňuje kŕče hladkého svalstva a brochokonstrikcie pri ľahkej bronchiálnej astme..
  • Užívanie lieku v odporúčanej terapeutickej dávke nespôsobuje sedáciu a závislosť.
  • Po absolvovaní kurzu prijatia účinok trvá 72 hodín.

Môžu sa vyskytnúť nežiaduce vedľajšie reakcie vo forme ospalosti, migrény, sucha v ústach, závratov, porúch stolice (v zriedkavých prípadoch)..

Bolo hlásené, že droga najčastejšie vyvoláva bolesti hlavy. Táto reakcia je prechodná a po vysadení lieku zmizne sama..

Komparatívne vlastnosti liekov sú podobné. Nevýhodou Zirteku môže byť jeho cena, kvantitatívny obsah tabliet v balení je iba 7 kusov..

Cetrin alebo Claritin

Oba lieky sú moderné antihistaminiká, ktoré sa môžu navzájom nahradiť, líšia sa však zložením.

Aktívnou zložkou Claritinu je loratadín, ktorý je dobre znášaný a vykazuje výrazné antialergické vlastnosti..

Pri výbere vhodného lieku stojí za zváženie individuálne vlastnosti tela, prítomnosť sprievodných ochorení, tolerancia jednej alebo druhej účinnej látky..

Liečba pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Odborníci klasifikujú Claritin ako jedno z najbezpečnejších antihistaminík.

Claritin vo forme sirupu, rovnako ako Cetrin, sa odporúča pre deti od 2 rokov. Oba lieky vykazujú terapeutický účinok do 20 minút a svoj terapeutický účinok si zachovávajú jeden deň..

Claritin je belgická droga, ktorá pôsobí mierne, bez závislosti a drogovej závislosti, a to aj pri dlhodobom užívaní. Tablety sú dostupné v balení po 7 a 10 kusoch, ale ich cena je vyššia ako cena lieku Cetrin.

Claritin sa používa vo viaczložkových liečebných režimoch, liek pomáha vyrovnať sa s alergickou nádchou, rôznymi typmi dermatitíd, ekzémov, bronchiálnej astmy, bodnutí hmyzom..

Celková doba liečby je 14 dní. V závislosti od indikácií a znášanlivosti liečby sa môže kurz predĺžiť.

Erius alebo Cetrin

Erius je analógom Cetrinu iba v jeho farmakologickej skupine. Lieky sa líšia zložením, aktívnou zložkou Eriusu je desloratadín.

Toto je látka tretej generácie: netoxická, efektívna, návyková a návyková. Nevyvoláva ospalosť, neovplyvňuje rýchlosť psychomotorickej reakcie.

Cena Eriusu je však niekoľkonásobne vyššia ako cena spoločnosti Cetrin..

V pediatrii sa uprednostňujú moderné a vysoko kvalitné lieky vrátane antihistaminík 3 generácie, ktorých zástupcom je aj Erius..

V zriedkavých prípadoch môže Erius vyvolať nežiaduce reakcie v podobe zvýšenej únavy, bolesti hlavy, tachykardie, palpitácie, sucha v ústach..

U malých detí sa v ojedinelých prípadoch zvýšila telesná teplota, pozorovali sa poruchy stolice a vyvinula sa nespavosť. Podľa štúdií prekročenie dávky viac ako 4-násobne nespôsobilo žiadne nežiaduce reakcie..

Na rozdiel od Cetrinu Erius neinteraguje s liekmi, ktoré zahŕňajú ketokonazol, azitromycín, erytromycín, fluoxetín, cimetidín. To rozširuje možnosť použitia Eritzu u ľudí so sprievodnými chorobami..

Tavegil alebo Tsetrin

Tavegil je liek 1. generácie, ktorý sa predpisuje na odstránenie žihľavky, svrbenia a iných prejavov alergie. Liečivo je klemastín.

Tento liek sa používa na sekundárnu prevenciu Quinckeho edému a anafylaktického šoku.

Účinná látka má silný antialergický účinok, zatiaľ čo môže spôsobiť ťažkú ​​ospalosť a depresiu fungovania centrálneho nervového systému..

Hlavnou nežiaducou reakciou na pozadí použitia Taegilu je silný inhibičný účinok. Na zníženie jeho závažnosti sa liek užíva pred spaním s malým množstvom tekutiny.

Liek môže tiež vyvolať zvýšenú úzkosť, nedostatok koordinácie, pocity slabosti a únavy, podráždenosť, nespavosť, zvýšenú frekvenciu alebo ťažkosti s močením..

Ak si vyberiete, ktorému lieku dať prednosť, potom väčšina odborníkov bude súhlasiť s tým, že Cetrin lepšie znášajú všetky kategórie pacientov. Ale súčasne môžu injekcie Tavegilu zachrániť pred angioedémom..

Lacnejšie je 22 analógov Tsetrinu: zoznam náhrad s cenami a návod na použitie

Návod na použitie Tsetrinu

Tsetrin sa užíva mimo jedla raz alebo dvakrát denne. Tablety sa zapijú malým množstvom vody (liek sa nežúva). Dávka Cetrinu závisí od veku pacienta, stavu jeho vnútorných orgánov, najmä obličiek a pečene, ako aj od liekovej formy.

Pre pohodlie použitia pokynov pre cetrin vypracujeme malú tabletu na užívanie lieku, ktorá vám pomôže rýchlo sa orientovať v terapeutickej terapii.

Dávka tabletiekDávka sirupudo 2 rokov--od 2 do 6 rokov-Raz - 5 ml sirupu (večer) alebo 2,5 ml každých 12 hodín (ráno a večer).po 6 rokochPre deti - 5 mg dvakrát denne (po 12 hodinách).

Pre dospelých - 10 mg raz, najlepšie večer.

Pre deti - 5 ml sirupu dvakrát denne (po 12 hodinách).

Pre dospelých - 10 ml sirupu raz (raz denne), najlepšie večer.

Pri liečbe bronchiálnej astmy sa používajú dlhé kúry tsetrínom s týždennými prestávkami. Pri atopickej dermatitíde u detí sa uskutočňujú krátke preventívne kurzy až do 14 dní 3-4 krát ročne. Trvanie liečby určuje lekár. V akútnych prípadoch sa liek užíva od 5 dní do dvoch týždňov. Čím skôr príznaky alergie zmiznú, tým skôr sa tabletky alebo sirup vysadia..

Na profylaktické účely sa Tsetrin užíva dlho (30 - 60 dní). To vám umožní dosiahnuť dlhodobú remisiu.

Sinupret alebo Tonsilgon - čo je lepšie?

Tonsilgon je bylinný analóg Sinupretu v tabletách a kvapkách, ktorý sa líši zložením a častejšie sa používa na odstránenie tonzilitídy, laryngitídy a faryngitídy..

Výrobcom oboch liekov je farmaceutická spoločnosť Bionorica. Napriek skutočnosti, že oba bylinné lieky sa používajú na liečbu chorôb orgánov ORL, ich pôsobenie je odlišné.

Tonsilgon obsahuje výťažky z kvetov harmančeka, prasličky, púpavy, rebríčka, dubovej kôry, koreňa marshmallow a listov orecha..

Liek pomáha eliminovať bolesť a zápal v krku, znižovať počet relapsov ochorenia a zvyšovať imunitu.

Používa sa na nasledujúce indikácie:

  • S tonzilitídou, faryngitídou, laryngitídou, akútnou a chronickou rinitídou.
  • V priebehu komplexnej liečby bakteriálnych infekcií ovplyvňujúcich dýchací systém.
  • Ako prevencia premeny choroby na chronickú formu a vzniku komplikácií.

Kvapky tonzilgónu sú predpísané pacientom od 12 mesiacov, dražé - od 6 rokov. Ak je to potrebné, môžu sa na liečbu žien od 2. trimestra tehotenstva použiť pilulky.

Droga sa často používa v pediatrickej praxi v komplexných terapeutických režimoch. Náklady na Sinupret a Tonsilgon sú približne rovnaké.

Odpovedzte na otázku: „čo je lepšie?“ iba lekár môže s prihliadnutím na príčinu a priebeh patologického procesu, vek pacienta, vlastnosti organizmu, sprievodné komplikácie.

Stručne o nástroji

Antihistaminikum je selektívny blokátor receptorov histamínu H1. Antialergický účinok spočíva v tricyklickej zlúčenine, vďaka ktorej účinok orálneho podania pretrváva po celý deň.

Loratadín neovplyvňuje ani cievny a srdcový systém, ani centrálny nervový systém. Liek nie je schopný preniknúť cez hematoencefalickú bariéru, a preto nespôsobuje stav ospalosti a „letargie“.

Užívanie antihistaminika nesúvisí s príjmom potravy, nevedie k závislosti a nezhoršuje psychomotorický účinok pri pití alkoholu..

Loratadin bol prepustený v roku 1994. Je to jeden z populárnych liekov na predpis na liečbu alergických reakcií. Loratadín je navyše zaradený do zoznamu základných liekov. Je predpísaný pre nasledujúce patologické stavy:

  • akútna atopická dermatitída;
  • astma;
  • angioedém;
  • s chronickými formami rinitídy a faryngitídy;
  • žihľavka a svrbenie;
  • vazomotorická nádcha.

Cetrin - lacné analógy

Cetrin má veľa analógov v zložení a terapeutickom účinku. Môžete nahradiť príjem Tsetrinu takými liekmi, ako sú:

  • Zodak.
  • Zyrtec.
  • Allertek.

Tieto lieky obsahujú vo svojom zložení cetirizín a patria do novej generácie liekov. Ceny akýchkoľvek analógov Cetrinu sú odlišné a niektoré lieky sú oveľa drahšie. Drvivá väčšina analógov obsahuje rovnaké množstvo účinných látok, ale rôzne pomocné zložky.

Medzi bežné analógy z hľadiska terapeutického pôsobenia patria lieky 1., 2. alebo 3. generácie, ktoré dokonale zvládajú príznaky alergie..

  • Klaritín.
  • Loratadin.
  • Suprastin.
  • Erius.
  • Tavegil.

Akýkoľvek analóg sa má užívať iba na odporúčanie lekára..

Zyrtec alebo citrín - čo je lepšie?

Príjem Cetrinu môžete nahradiť tabletami alebo kvapkami Zyrtecu, ktoré vo svojom zložení obsahujú hydrochlorid cetirizínu. Droga sa predáva v balení s blistrom No7. Zyrtec je liek novej generácie, ktorý vám umožní rýchlo zastaviť príznaky alergie. Medzi liekmi nie je žiadny zásadný rozdiel, niektorí rodičia však radšej kupujú deťom kvapky Zyrtec. Cena analógu je o niečo vyššia ako cena lieku Cetrin, preto nemožno drogu klasifikovať ako lacnú.

Cetrin alebo Cetirizín - čo si vybrať?

Medzi lacné analógy Cetrinu patria tablety s obsahom cetirizínu, ktoré obsahujú 1 g účinnej látky, cetirizíniumchlorid. Z hľadiska zloženia účinnej látky sú oba lieky identické, mierne sa však líšia v pomocných zložkách, krajine pôvodu a cene. Tablety Cetrin prechádzajú počas výrobného procesu vyšším stupňom čistenia, čo ovplyvňuje kvalitu lieku.

Oba lieky sa líšia podľa krajiny výrobcu. Takže Cetrin je droga v Indii a cetirizín je domácej výroby. Cetirizín má lacnejšie náklady, ktoré pri balení 10 tabliet nepresahujú 45 rubľov

Pediatri neodporúčajú používať Cetirizín pre deti do 5 rokov, dávajte však pozor na drahšie lieky

Loratadín alebo citrín - čo je lacnejšie?

Loratadín sa považuje za bežný analóg z hľadiska terapeutického účinku s výrazným antialergickým účinkom. Liečivo je loratadín. Patrí k liekom druhej generácie, často sa predpisuje dospelým a deťom trpiacim príznakmi alergie. Rovnako ako Cetrin, aj tablety Loratadinu pôsobia za 20 až 30 minút. Liek má nízku cenu - 35 rubľov. pre balenie číslo 10. Medzi drahšie lieky patrí Loratadin-Teva, ktorej cena je 150 rubľov.

Cetrin

Antihistaminikum, ktoré pomáha vyrovnať sa s rôznymi typmi alergií. Hlavnou účinnou látkou je cetirizín. Zahrnuté v zozname liekov druhej generácie. Má menej vedľajších účinkov, pôsobí na problém rýchlejšie, efektívnejšie. Dostupné vo forme tabliet, kvapiek, sirupu pre deti.

Indikácie pre použitie sú:

  • konjunktivitída a rinitída alergickej povahy;
  • bronchiálna astma;
  • Svrbivá pokožka;
  • žihľavka;
  • senná nádcha;
  • fotodermatóza;
  • Quinckeho edém;
  • svrbiace dermatózy;
  • Uhryznutie hmyzom.

Cetrin má väčší zoznam indikácií na použitie, na rozdiel od loratadínu, menej kontraindikácií.

Nástroj by sa nemal používať pri liečbe:

  • obdobie tehotenstva, laktácie;
  • neznášanlivosť na zložky lieku.

Lekári striktne poukazujú na nemožnosť kombinácie alkoholu a Cetrinu. Táto kombinácia vedie k zvýšenej aktivite lieku, je možné predávkovanie. U pacienta sa objaví migréna, gastrointestinálne ťažkosti, edém, ekzém, svrbenie, Quinckeho edém.

Tsetrin sa môže používať v kvapkách pre deti od šiestich mesiacov. Sirup sa používa od 2 rokov. Dávkovanie vypočítava individuálne pediatr.

Pokyny na použitie odporúčané dávky:

  • pre dospelých a deti staršie ako 6 rokov sirup - 10 ml raz denne;
  • tablety iba pre dospelých, 5 ml, 2 krát denne;
  • kvapky pre deti od šiestich mesiacov - 5 kvapiek, 1 krát denne;
  • deti od 1 roka do 2 rokov - 5 kvapiek, 2 krát denne;
  • dospelí a deti staršie ako 2 roky - 10 kvapiek raz denne.

Lekári často odporúčajú pri liečbe detí a dospelých používať Tsetrin namiesto loratadínu. Liečivo pôsobí na telo rýchlejšie, doba pôsobenia je dlhšia, má menší zoznam kontraindikácií.

Amiksin alebo Arbidol

Arbidol je ďalšou lacnou náhradou za Amiksin, ktorého cena je o 50% nižšia. Je to antivírusové liečivo so stredným imunomodulačným účinkom vo forme kapsúl na vnútorné podávanie na báze umifenoviru. Preukazuje aktivitu proti koronavírusom spojeným s akútnymi respiračnými syndrómami, vírusmi chrípky A a B..

Interaguje s pôvodcom patologického procesu a zabraňuje fúzii lipidových obalov vírusov a bunkových membrán, čo ukazuje na aktivitu indukujúcu interferón..

Na pozadí jeho použitia je pravdepodobnosť vzniku komplikácií po vírusovej infekcii znížená.

Arbidol môžu užívať pacienti od 3 rokov. Na rozdiel od Amiksinu sa kapsuly používajú aj na črevné infekcie rotavírusového pôvodu..

Tento liek nie je súčasne vhodný na liečbu hepatitídy a urogenitálnych infekcií..

Zoznam lacných analógov klaritínu

Cena claritínu sa formuje nasledovne:

  • Tablety 10 mg, 10 ks. - od 240 rubľov., 30 ks. - od 610 rubľov.
  • Sirup 60 ml - z 270 rubľov.
  • "Claridol" - tablety sú lacnejšie ako indická výroba, od 100 rubľov. pre 7 ks.
  • "Lomilan" - od 130 rubľov.
  • "Clarisens" - od 74 rubľov.
  • "Loragexal" - lacný analóg Claritinu, od 55 rubľov.
  • "Klarotadin" - domáci výrobca, od 130 rubľov. na 10 tabliet.
  • Loratadin-Akrikhin je ruský analóg, od 70 rubľov. pre 10 ks.
  • Loratadin-Teva (Izrael) - od 180 rubľov. na 10 tabliet.

Náhradami podobnými terapeutickými účinkami (napríklad s vývojom vedľajších účinkov) môžu byť lieky na báze cetirizínu:

  • "Cetirizin-Astrafarm" - od 49 rubľov. na 10 ks;
  • "Cetirizin-Teva" - od 209 rubľov. pre 30 tabliet;
  • "Desloratadin" (od spoločnosti Canon, Teva, Lekhim, ako aj Deslor) - od 127 rubľov. na 10 ks;
  • Levocetirizín (Sandoz, Teva) - od 274 rubľov. pre 14 ks.

Princíp činnosti

Antihistaminikum Cetrin je liek druhej generácie. Vzťahuje sa na blokátory histamínu, môže sa použiť takmer na všetky druhy alergií. Základom liečiva je cetirizín, ktorý blokuje H1 - histamínové receptory. Liečivo má schopnosť zmierniť kŕče hladkého svalstva, zabrániť výskytu edému. Užívanie Cetrinu v krvnej plazme znižuje obsah neutrofilov, bazofilov, eozinofilov, ktoré najčastejšie vyvolávajú príznaky alergie, spôsobujú bronchospazmus.

Princíp účinku tsetrínu je zameraný na zníženie koncentrácie histamínu v mieste alergickej reakcie. Liek má negatívny vplyv na produkciu cytokínov, zmierňuje zápalové reakcie. Užívanie tabliet alebo sirupu po 20 minútach umožňuje:

  1. Znížte začervenanie pokožky.
  2. Zbavte sa svrbenia pokožky.
  3. Eliminujte výpadky a predchádzajte novým prvkom.
  4. Zmiernite začervenanie pokožky.
  5. Znížte prejav výtoku z nosa, upchatie nosa.
  6. Eliminujte záchvaty kýchania.
  7. Zlepšite dýchanie.

Analogy Cetrinu majú podobné vlastnosti, ale napriek tomu je dôležité, aby ste sa predtým, ako užijete akýkoľvek liek, poraďte s lekárom, pediatrom alebo alergikom

Lavomax alebo Amiksin - čo je lepšie?

Toto sú analógové lieky na báze tiloróndihydrochloridu. Majú podobné indikácie na použitie, vedľajšie reakcie, liečebný režim je tiež identický, náklady na Lavomax sú však o 10% vyššie.

Liek nevstupuje do klinicky významných interakcií s liekmi určenými na štandardnú liečbu vírusových a bakteriálnych patológií, antibakteriálnymi látkami, alkoholickými nápojmi..

Na rozdiel od Amiksinu sa Lavomax predpisuje iba pacientom starším ako 18 rokov. Cena analógu je o niečo nižšia ako pôvodná: od 520 rubľov. pre 6 tabliet 125 mg. Lavomax sa skladuje v súlade s teplotným režimom: nie viac ako 25 stupňov, Amiksin - nie viac ako 30.

Zoznam náhrad pre deti

V pediatrii sa Suprastin nepoužíva tak často. Používa sa hlavne v stacionárnych podmienkach na akútne alergické záchvaty..

Pri domácej liečbe lekári uprednostňujú predpisovanie iných liekov - bezpečnejších a lepšie tolerovaných. Cena analógov novej generácie je vyššia, ale pokiaľ ide o zdravie dieťaťa, nie je potrebné ich šetriť.

Väčšina rodičov dáva prednosť liekom na alergie vo forme sirupu alebo kvapiek, náklady na tieto lieky sú však vyššie ako vo forme tabliet. Zvážte zoznam lacných antihistaminík, ktoré môžu nahradiť príjem Suprastinu:

  • Diazolín - pre deti je dostupný vo forme 0,5 mg piluliek. Liek preukazuje účinnosť s malými prejavmi alergií. Zmierňuje svrbenie, zmierňuje vyrážky, ale pri kŕčoch dýchacieho systému je zbytočný. Náklady na dražé sú asi 30 rubľov za 10 kusov. Musíte ich užívať 3x denne..
  • Claritin je dobrou a lacnou náhradou za Suprastin novej generácie, používa sa na liečbu alergií všetkých vekových skupín, pre deti sa vyrába vo forme sirupu na perorálne podanie. Základom lieku je loratadín, ktorý účinne blokuje histamín. Tento liek sa užíva raz denne, má dobrú znášanlivosť a je možné ho použiť pri všetkých druhoch alergií. Priemerná cena sirupu nepresahuje 250 rubľov za fľašu.
  • Cetrin - antihistaminikum používané pri liečbe alergických ochorení. Pre deti výrobca vyrába sirup. Aktívnou zložkou lieku je cytirizín hydrochlorid. Môže byť predpísané pre deti do 1 roka. Cena sirupu - 220 rubľov.

V pediatrii je možné použiť iné lieky s antialergickým účinkom, ale ich príjem musí byť vždy dohodnutý s ošetrujúcim lekárom.

Všeobecný opis Cetrinu

Antihistaminikum účinkuje veľmi rýchlo. Výrazný antialergický účinok sa pozoruje už o 15 minút neskôr po podaní. Maximálna koncentrácia liečiva v krvi sa stanoví asi po hodine..

Cetrin dobre blokuje syntézu histamínov, vďaka čomu sú eliminované všetky príznaky alergie. Vďaka lieku ľudská imunita prestáva vnímať alergény ako cudzie látky.

Cetrin nespôsobuje suchosť slizníc a ospalosť, navyše neovplyvňuje bunky nervového systému. Hlavné indikácie pre vymenovanie tohto lieku sú:

  • Alergická nádcha.
  • Zápal spojiviek.
  • Senná nádcha.
  • Dermatitída.
  • Bronchitída.
  • Laryngitída.
  • Sínusitída.
  • Bronchiálna astma.

Tento liek predpisujú odborníci pomerne často. Tento liek musíte užívať iba raz denne. Ak má pacient chronické ochorenie obličiek, mal by o tom informovať lekára. V niektorých prípadoch je dávkovanie znížené.

Kvapalná forma lieku sa užíva v rovnakom dávkovaní ako tablety. Deti staršie ako 12 rokov a dospelí by mali vypiť 10 ml sirupu raz denne. Ale ak existujú obličkové patológie, potom sa dávka zníži na 5 ml..

Dĺžka liečby Cetrinom závisí od stavu pacienta. Z preventívnych dôvodov sa Tsetrin pije iba pár týždňov a ak sa človek lieči na alergie, potom môže liečba trvať až šesť mesiacov..

Cetrin alebo Claritin

Centrin aj Claritin sú zástupcami 2. generácie antihistaminík, ktoré sa líšia zložením, ale sú si podobné z hľadiska terapeutického účinku..

Claritin sa môže stať prostriedkom voľby pri liečbe pacientov s dysfunkciou kardiovaskulárneho systému, pretože účinná látka neovplyvňuje jeho fungovanie..

Cena claritínu je vyššia, ale pacienti ho lepšie tolerujú, účinná látka zostáva v krvnej plazme dlhšie. Tsetrin je presný štrukturálny analóg Zirteku.

Claritín nespôsobuje ospalosť, zatiaľ čo podobné nežiaduce reakcie boli niekedy hlásené aj pri Cetrine. Aby sa neutralizoval jeho vývoj, odporúča sa užívať liek v rovnakom dennom čase - pred spaním. Pozri tiež: Lacné náhrady spoločnosti Cetrin.

Dôležité porovnanie

Oba lieky môžu byť predpísané deťom, ale ak dieťa ešte nemá šesť rokov, je predpísaný loratadín. Lepšie zvláda alergické príznaky po bodnutí hmyzom.

Používanie cetirizínu s alkoholom sa dôrazne neodporúča. V tomto prípade je lepšie zvoliť Loratadin.

Cetirizín začína vykonávať svoje funkcie rýchlejšie po konzumácii, môže však spôsobiť ospalosť.

Ak jeden liek nemožno brať kvôli kontraindikáciám, zvolí sa iný. Napríklad ak má alergik malabsorpčný syndróm, je pre neho lepší Loratadín..

Je dôležité pochopiť, že táto droga má rozmanitosť - Loratadin-Teva. Rozdiel je v tom, že ho vyrába maďarská spoločnosť Teva, kvôli čomu môže byť kvalita lieku lepšia, pretože v prípade nákupu lieku ruskej výroby existuje možnosť stretnúť sa s nekvalitnými výrobkami, ktoré sa vyrábajú v rozpore s technológiou.

  • https://allergia.life/lekarstva/ot-allergii/loradatin-i-analogi.html
  • http://myallergy.su/loratadin-suprastin-ili-cetrin-chto-luchshe.html
  • https://pneumoniae.net/analogi-klaritina/
  • http://pillsman.org/25311-chto-luchshe-loratadin-ili-cetrin.html
  • https://allergia.life/lekarstva/ot-allergii/chto-luchshe-cetirizin-ili-loratadin.html

Čo je lepšie - Korizalia alebo Sinupret?

Korizalia je homeopatický liek, ktorý znižuje intenzitu zápalových reakcií, zmierňuje výtok z nosa a kýchanie a dobre eliminuje opuchy a hyperémiu..

Tento lacný analóg Sinupretu, hoci nie je jeho štrukturálnou kópiou, je predpísaný na symptomatickú liečbu rinitídy (vrátane alergickej) u dospelých a detí od 2 rokov..

Ako Sinupret, tak aj Corizalia sú pacientmi dobre znášané. Podľa recenzií sú možné zriedkavé alergické reakcie.

Na rozdiel od Sinupretu sú tablety Corizalia určené na sublinguálne použitie: majú sa uchovávať v ústach, kým sa úplne nerozpustia..

Na dosiahnutie najlepšieho účinku sa odporúča zdržať sa konzumácie jedla pol hodiny po užití lieku..

Priebeh liečby liekom Korizalia je kratší: stačí používať túto drogu päť dní, oproti pôvodnej droge 7-10 dní..

Remantadín alebo Sinupret

Remantadín je lacné liečivo, ktoré sa nedá nazvať podobným liekom ako Sinupret ani zložením, ani farmakologickou skupinou..

Vykazuje antivírusové, antitoxické, imunomodulačné vlastnosti. Rovnako ako Sinupret je aktívny proti vírusu chrípky A: indikáciami na použitie je komplexná liečba a prevencia chrípky A u pacientov starších ako 7 rokov..

Pri liečbe infekcie vyvolanej chrípkou B má remantadín antitoxický účinok.

Farmakologické a farmakokinetické vlastnosti liekov sú rôzne. Obe skupiny liekov sa však môžu používať spoločne ako súčasť komplexného liečebného režimu zvoleného lekárom..

Remantadín je dobre tolerovaný, nie je to však najefektívnejšie antivírusové činidlo na modernom farmaceutickom trhu..

Pri jeho použití sa môžu vyskytnúť vedľajšie reakcie z tráviaceho traktu a centrálneho nervového systému. Nepochybnou výhodou lieku je jeho nízka cena - až 100 rubľov.

Zodak alebo Tsetrin - čo je lepšie?

Zodak je liek, ktorý sa vyrába v Českej republike, je to presný štrukturálny analóg lieku Cetrin.

Obe antihistaminiká sú zástupcami 2. generácie, nevyvolávajú vývoj nežiaducich vedľajších reakcií vo forme ospalosti a depresie centrálneho nervového systému..

Zoznam indikácií, kontraindikácií a nežiaducich vedľajších reakcií na lieky je podobný, skôr ako začnete používať, musíte starostlivo preštudovať pokyny.

Zodak sa dodáva vo forme kvapiek, tabliet a sirupu na vnútorné použitie. Liek je predpísaný na alergickú nádchu, dermatózy, žihľavku, sennú nádchu.

Terapeutický účinok sa rozvinie do 20 minút a trvá 24 hodín. Na rozdiel od Tsetrinu je Zodak (vo forme kvapiek) povolený pre deti od 1 roka.

Ak pacient alebo lekár odmietne použiť antihistaminiká indickej výroby, bude uprednostnený európsky analóg - Zodak. Recenzie o liekoch sú väčšinou pozitívne, odporúča sa zveriť výber vhodného lieku lekárovi.

Cetrin alebo Claritin

Oba lieky sú moderné antihistaminiká, ktoré sa môžu navzájom nahradiť, líšia sa však zložením.

Aktívnou zložkou Claritinu je loratadín, ktorý je dobre znášaný a vykazuje výrazné antialergické vlastnosti..

Pri výbere vhodného lieku stojí za zváženie individuálne vlastnosti tela, prítomnosť sprievodných ochorení, tolerancia jednej alebo druhej účinnej látky..

Liečba pacientov so závažnou poruchou funkcie pečene si vyžaduje osobitnú starostlivosť. Odborníci klasifikujú Claritin ako jedno z najbezpečnejších antihistaminík

Claritin vo forme sirupu, rovnako ako Cetrin, sa odporúča pre deti od 2 rokov. Oba lieky vykazujú terapeutický účinok do 20 minút a svoj terapeutický účinok si zachovávajú jeden deň..

Claritin je belgická droga, ktorá pôsobí mierne, bez závislosti a drogovej závislosti, a to aj pri dlhodobom užívaní. Tablety sú dostupné v balení po 7 a 10 kusoch, ale ich cena je vyššia ako cena lieku Cetrin.

Claritin sa používa vo viaczložkových liečebných režimoch, liek pomáha vyrovnať sa s alergickou nádchou, rôznymi typmi dermatitíd, ekzémov, bronchiálnej astmy, bodnutí hmyzom..

Celková doba liečby je 14 dní. V závislosti od indikácií a znášanlivosti liečby sa môže kurz predĺžiť.

Cetrin alebo Claritin

Centrin aj Claritin sú zástupcami 2. generácie antihistaminík, ktoré sa líšia zložením, ale sú si podobné z hľadiska terapeutického účinku..

Claritin sa môže stať prostriedkom voľby pri liečbe pacientov s dysfunkciou kardiovaskulárneho systému, pretože účinná látka neovplyvňuje jeho fungovanie..

Cena claritínu je vyššia, ale pacienti ho lepšie tolerujú, účinná látka zostáva v krvnej plazme dlhšie. Tsetrin je presný štrukturálny analóg Zirteku.

Claritín nespôsobuje ospalosť, zatiaľ čo podobné nežiaduce reakcie boli niekedy hlásené aj pri Cetrine. Aby sa neutralizoval jeho vývoj, odporúča sa užívať liek v rovnakom dennom čase - pred spaním. Pozri tiež: Lacné náhrady spoločnosti Cetrin.

Claritin alebo Zodak

Zodak je analógom klaritínu z hľadiska terapeutického účinku na základe cetirizínu, predstaviteľa druhej generácie antialergických liekov..

Dostupné v 3 formách: tablety a kvapky (obsahujúce 10 mg účinnej látky) a sirup na vnútorné podávanie - 5 mg / ml.

Tablety sa používajú na liečbu sezónnej, celoročnej alergickej nádchy a zápalu spojiviek, dermatóz, sennej nádchy, žihľavky, Quinckeho edému. Táto dávková forma je vhodná na liečbu detí od 6 rokov.

Kvapky sa predpisujú pacientom od 6 mesiacov na odstránenie svrbenia, upchatia nosa, kýchania, opuchov a žihľavky..

Zodak neinteraguje s inými skupinami liekov. V prípade predávkovania sa pozoruje depresia centrálneho nervového systému. Claritin a Zodak sú zameniteľné lieky, ale neodporúča sa ich používať súčasne.

claritin loratadin clarisens desal cetrin zodak tavegil suprastin fenistil antialergické prípravky

Loratadin alebo Suprastin

V praxi veľa ľudí trpiacich alergiami uprednostňuje užívanie tabliet loratadínu. Nielenže účinne eliminujú jeho prejav, ale majú aj nízke náklady..

Loratadín patrí do druhej generácie antihistaminík, nemá sedatívny účinok, ale zároveň rýchlo blokuje histamín, účinkuje do 24 hodín.

Po užití tabletiek sú nežiaduce reakcie veľmi zriedkavé. Liek môžu používať dospelí a deti od 2 rokov..

Medzi hlavné indikácie patria alergické reakcie rôzneho pôvodu, dermatologické kožné ochorenia. Na základe toho má loratadín minimálnu účinnosť pri bronchiálnych spazmoch a akútnych stavoch, takže je možné dospieť k záveru, že loratadín je slabší ako Suprastin..

Kontraindikácie a vedľajšie účinky

Claritin tablety nie sú predpísané pre:

  • Individuálna intolerancia aktívnych alebo pomocných látok.
  • Liečba pacientov s hmotnosťou menej ako 30 kg vo veku do 3 rokov.
  • Zriedkavé dedičné choroby spojené s intoleranciou galaktózy a nedostatkom laktázy.
  • Dojčenie.

Sirup sa neodporúča deťom do 2 rokov s malabsorpciou glukózy a galaktózy, nedostatkom cukru, izomaltázou, intoleranciou fruktózy..

Možnosti použitia Claritinu počas tehotenstva sa zvažujú individuálne..

Podľa recenzií pacientov sú u dospelých počas liečby možné nežiaduce reakcie vo forme bolesti hlavy, zvýšenej únavy, ospalosti, nevoľnosti, gastritídy, palpitácie, tachykardie, kožnej vyrážky.

Deti sa môžu sťažovať na bolesť hlavy, niekedy sa zvyšuje nervozita, sedácia.

Zoznam lacných analógov pre dospelých

Generické alebo štrukturálne analógy Suprastinu s rovnakou účinnou látkou sú:

Ruský "Chloropyramín" - od 80 rubľov. pre 20 tabliet a od 74 rubľov za balenie 5 ampuliek po 1 ml. Vyrábajú ho ďalšie dve spoločnosti a nesie názvy: „Chloropyramine-Ferein“ a „Chloropyramine-ESCOM“..

Subrestin je antihistaminikum sedatívum s výrazným antialergickým, antiemetickým a spazmolytickým účinkom. Tiež sa odvoláva na synonymá Suprastinu a prvej generácie (účinnou látkou je chloropyramín hydrochlorid). V lekárňach sú náklady na liek 115 rubľov za 10 tabliet, čo je polovica ceny originálu

Pri hľadaní lacnejšieho lieku, ktorý nahradí Suprastin, s podobným terapeutickým účinkom, môžete venovať pozornosť nasledujúcim liekom:

  • Diazolín je najlacnejším analógom Suprastinu. Pre dospelých je dostupný v 1 mg tabletách. Podľa svojich farmakologických vlastností je Diazolin slabší a môže sa používať iba s menšími alergickými prejavmi. Patrí k prvej generácii antihistaminík. Cena za balenie je 60 rubľov za 10 tabliet.
  • Loratadín je účinný a cenovo dostupný liek 3. generácie na elimináciu príznakov alergie, je dobre znášaný, aplikuje sa jedenkrát denne. Cena tabliet nepresahuje 70 rubľov za 10 kusov.
  • Difenhydramín je injekčný roztok s antialergickým účinkom. Častejšie sa používa v nemocniciach alebo v kombinácii s inými liečivými roztokmi. Dostupné v lekárňach iba na lekársky predpis. Cena - 40 - 60 rubľov za 10 ampuliek.

Claritin alebo Zyrtec - čo je lepšie?

Zyrtek aj Claritin sú zástupcami druhej generácie antialergických liekov. Napriek jednej generácii sa lieky líšia v kľúčovej charakteristike - zložení.

Liečivo Zirteku je cytirizín. Liečivo sa uvoľňuje vo forme tabliet, rovnako ako kvapky na vnútorné podávanie.

Ak chce pacient použiť sirup, mal by sa uprednostniť Claritin. Tablety sa odporúčajú od 6 rokov a kvapky - od 12 mesiacov.

Zyrtec je vhodný, ak je potrebné liečiť deti od 1 roka, zatiaľ čo Claritin je indikovaný až od 2 rokov.

Lieky sú zameniteľné: ak je ceterizín intolerantný, môžete vyskúšať loratadín a naopak.

Podľa výsledkov klinických štúdií vyvoláva použitie cetirizínu rozvoj ospalosti a poruchy koncentrácie niekoľkokrát častejšie ako loratadín..

Preto sa vo výberovom procese odporúča pacientom, ktorých profesionálne činnosti si vyžadujú zvýšenú pozornosť, prediskutovať s lekárom a zvážiť použitie Claritinu.

V takom prípade sa účinok Zirteku rozvinie počas prvých 60 minút po požití, zatiaľ čo Claritin môže trvať niekoľko hodín.

Oba lieky vykazujú výrazné antialergické vlastnosti a účinne zmierňujú prejavy sennej nádchy a celoročných alergií..

Pri výbere vhodného lieku sa berie do úvahy množstvo faktorov: vek, vlastnosti profesionálnej činnosti, prítomnosť sprievodných ochorení (dysfunkcia pečene a obličiek)..

Princíp účinku antihistaminík

Keď ľudský imunitný systém reaguje na dráždivé faktory, potom v tejto chvíli začne telo produkovať ochranný hormón - histamín. Jeho produkujúce receptory sa nazývajú H1. Proces sa niekedy vymkne spod kontroly, pretože obrana si mýli skutočných nepriateľov tela (baktérie a vírusy) s najbežnejšími javmi, ako je priemyselný prach, nejaké jedlo, peľ atď. Pri pokuse o prekonanie tohto „nepriateľa“ sa prejavuje imunita veľmi intenzívna činnosť, vďaka ktorej sa to všetko prejavuje rôznymi príznakmi:

  • červená vyrážka;
  • opuch;
  • výtok z nosa (výtok z nosa);
  • kašeľ;
  • svrbenie;
  • zápal slizníc.

Takéto prejavy sa zastavia až po vylúčení kontaktu so stimulom. To sa však nedá urobiť vždy a potom sa musíte rozhodnúť, ako zastaviť produkciu histamínu. Antihistaminiká sú určené na blokovanie receptorov H1. Existujúce antialergické lieky dnes nie sú malým výberom. Každý z nich má však svoje dobré alebo zlé vlastnosti. Preto si musíte vybrať na základe niekoľkých faktorov: dostupnosť, doba pôsobenia, absencia nežiaducich následkov a ďalšie individuálne vlastnosti..

Indikácie a dávkovania

Claritin je indikovaný na liečbu:

  • Pollinóza, celoročná alergická rinitída, konjunktivitída alergickej etiológie s cieľom eliminovať príznaky ako svrbenie v nose, kýchanie, rinorea a pálenie v očiach.
  • Alergické ochorenia kože.
  • Chronická idiopatická žihľavka.

Pre ľahké použitie je liek ponúkaný v niekoľkých dávkových formách: tablety a sirup na vnútorné podávanie. Takto môžete zvoliť správnu liečbu pre pacientov rôznych vekových skupín..

Tablety sa môžu používať bez ohľadu na príjem potravy.
  • 2-12 rokov: Zvážte telesnú hmotnosť. Viac ako 30 kg: 1 ks. 1 za deň. Menej ako 30 kg - odporúča sa sirup.
  • Dospelí vo veku 12 rokov: 1 tableta raz denne.
  • Starší vek, renálna dysfunkcia: nie je potrebná úprava dávky.
Sirup
  • Telesná hmotnosť menej ako 30 kg: 5 ml raz denne.
  • Pacienti do 12 rokov, telesná hmotnosť nad 30 kg: 10 ml raz denne.
  • 12 rokov - dospelí: 10 ml raz denne.

farmaceutický účinok

Hlavnou zložkou klaritínu - loratadínu je tricyklická látka so selektívnym antihistaminickým účinkom.

Užívanie tabliet alebo sirupu v dávke určenej lekárom nespôsobuje sedatívny a anticholinergný účinok, liek neovplyvňuje fungovanie kardiovaskulárneho systému..

Vývoj antialergického účinku sa pozoruje 60 - 180 minút, maximálna koncentrácia aktívnej zložky - po 9 - 11 hodinách, zachovanie účinnosti - po celý deň.

Rezistencia na klaritín sa nepozoruje po 25-28 dňoch pravidelného užívania tabliet alebo sirupu.

Účinná látka sa rýchlo vstrebáva. Užívanie lieku spolu s jedlom spôsobuje oneskorenie absorpcie loratadínu, čo však nemá vplyv na klinický účinok.

Nakoniec

Napriek širokému spektru a zoznamu liekov na alergie má každý z nich svoje vlastné výhody a nevýhody, takže výber akéhokoľvek lieku by mal vždy zostať na alergikovi.

Nemali by ste hľadať lacné analógy lieku predpísaného lekárom, pretože nízka alebo vysoká cena nie vždy zaručuje požadovaný účinok užívania..

Telo každej osoby je individuálne a reaguje odlišne na ten či onen liek, takže najsprávnejším riešením by bola konzultácia s alergikom, ako aj stanovenie hlavného alergénu. byť zdravý!

Alergické lieky - Škola Dr. Komarovského